Zeptali jsme se

Portál krizového řízení Prahy 1 zabodoval i na celostátní úrovni

7. 4. 2016 Místostarosta Richard Bureš přebírá cenu za Portál krizového řízení

Po prvním místě v pražském kole soutěže Zlatý erb získal Portál krizového řízení další ocenění. Krásné druhé místo si odnesl v kategorii „Nejlepší elektronická služba“ ze slavnostního vyhlášení výsledků celostátního kola, které se odehrálo 4. dubna 2016 v Hradci Králové. Ocenění převzal zástupce starosty Prahy 1 pro informatiku, dopravu a úklid Richard Bureš, který také v improvizovaném minirozhovoru okomentoval funkce portálu.

Richard Bureš

Richard Bureš

Pravá Praha: Co všechno najdou na portálu obyvatelé Prahy 1, ale i turisté či návštěvníci?
Richard Bureš:
Portál krizového řízení a bezpečnosti Městské části Praha 1 (kp.praha1.cz) nabízí ve své veřejné části přínosné informace, dopravní aktuality, aktuální počasí, včetně varování před nebezpečnými jevy v počasí a znečištěním ovzduší, mapové aplikace, online kamery, ale také pokyny pro chování v krizových situacích, důležité dokumenty a užitečné kontakty.

kpp1Pravá Praha: Takže informace nejsou jen pro případ nějaké katastrofy?
Richard Bureš:
Opravdu ne. Informace z portálu lze využít v jakoukoliv denní dobu: před odjezdem do práce či do školy, při plánování trasy jízdy automobilem a v mnoha dalších případech. Samozřejmě ale také ve chvílích a situacích, které většinu z nás překvapí a kdy je nutné jednat rychle a hlavně správně. Z našeho pohledu jsme ale na začátku a portál je teprve první z plánovaných služeb, které pro naše občany připravujeme.

Pravá Praha: Jak se vám líbí druhé místo?
Richard Bureš:
Máme z něj samozřejmě velkou radost, vždyť jsme byli s naším portálem jedinými reprezentanty za celou Prahu v celorepublikovém kole. Jen je škoda, že porota hodnotí pouze veřejnou část jako službu občanům a ne část neveřejnou, která slouží krizovému štábu k jeho práci, a tedy také ku prospěchu občanům.