Víte to?

Praha 10 chce rozšířit zákaz vjezdu vozítek segway i na část svého území

26. 1. 2017 DSC04725

Praha 10 se připojila k sousední Praze 2 a po hlavním městu žádá rozšíření zákazu vjezdu vozítek segway i na část svého území. Obává se, že poté, co vozítka nemohou do centra města, by se problém přesunul právě na její území.

„Původní vymezení zákazu vozítek Segway se rozšířilo na Prahu 3 a na Prahu 4, čímž začíná trpět sousední Praha 2, kam se jejich provoz částečně přesunul. Měli jsme proto odůvodněné obavy, že po zákazu na Praze 2 by se problém objevil v Praze 10,“ vysvětluje radní pro dopravu Martin Hejl (ODS), proč se Praha 10 připojila k žádosti sousední městské části.

Rada městské části Praha 10 proto dnes souhlasila s tím, aby se zóna, kam osobní přepravníky typu vozítek segway nesmí, rozšířila i o část území Prahy 10. „Budeme požadovat, aby se zóna, kde platí zákaz vjezdu vozítek segway, rozšířila také o Vršovice. Oblast, kam by vozítka nesměla, by tak byla vymezena hranicemi s Prahou, 2, Prahou 3 a Prahou 4, na východě pak souvislou linií vymezenou ulicemi U Zdravotního ústavu, Benešovská, Ruská, Bělocerkevská, U Slavie, U Vršovického hřbitova a Bohdalecká,“ upřesňuje rozsah zákazu radní Hejl.

Zdroj: MČ Praha 10

Rozšíření zakázané oblasti P10 a P2