Víte to?

Praha 4 dále hledá nájemce Branického divadla

11. 7. 2016 Branické divadlo 006

Praha 4 vyhlásila nový záměr na pronájem Branického divadla a jeho součástí je tentokrát nabídka na zvýhodněné nájemné na dva roky. Nájemce tak bude 24 měsíců platit nájemné pouze ve výši 20 procent stanoveného nájmu.

„Věřím, že nové zveřejnění záměru s výraznou finanční podporou městské části přiláká další zájemce, že obdržíme víc kvalitních ekonomických rozvah a víc uměleckých konceptů, ze kterých se bude lépe vybírat,“ uvedl zástupce starosty Lukáš Zicha (STAN – Tučňák).

Finanční podpora městské části má novému nájemci umožnit zahájení provozu za výhodnějších podmínek. Branické divadlo bylo městskou částí zrekonstruováno, avšak vyžádá si při zahájení provozu dodatečnou investici do ozvučení a dalšího technického vybavení.

Branické divadlo 004„Divadlo s dlouholetou tradicí, v zajímavé lokalitě blízko centra města si určitě zaslouží atraktivní a umělecky zajímavé projekty,“ uvedla radní pro kulturu Adéla Gjuričová (Trojkoalice/nez.). „Naše finanční podpora má právě nájemci s takovým projektem umožnit v konkurenci ostatních divadel úspěšný start,“ dodala.

Městská část Praha 4 vnímá Branické divadlo jako tradiční kulturní prostor, který bude vyvíjet činnost ve velmi živé komunitě a v silné konkurenci ostatních pražských divadelních scén. Nový nájemce tedy musí přinést inovativní umělecký projekt, který bude zároveň plnit určité komunitní funkce, a současně projekt udržitelný ekonomicky.

Zdroj: MČ Praha 4