Víte to?

Praktické boxy na kola i kočárky najdete v Centrum Chodov

10. 11. 2016 bike-safe-box_foto3

Centrum Chodov poskytuje svým zákazníkům řadu nadstandardních služeb a intenzivně pracuje na jejich rozšiřování za účelem poskytnutí ještě vyššího komfortu. Pražské nákupní centrum rovněž přistupuje zodpovědně k otázkám udržitelného rozvoje a životního prostředí. Jako vůbec první objekt v České republice proto zprovoznilo Bike Safe Box, do něhož si cyklisté mohou uschovat kola, ale i maminky uložit své kočárky.

Unikátní box, poháněný solární energií a vyrobený z recyklovatelných materiálů a plastů se nachází u vstupu C. Další bezpečnostní box, umístěný v garážních prostorách Centra Chodov, disponuje zásuvkou 230 V pro dobíjení elektrokol. Za uskladnění kola zaplatí zákazníci 5 korun za hodinu (do tří hodin).

bike-safe-box_foto1Bike Safe Boxů jistě využijí nejen cyklisté, ale i maminky s kočárky či zákazníci přepravující velká zavazadla. Sestavu boxů o kapacitě až 8 kol naleznou zájemci u již zmíněného vstupu C a v garážních prostorách vedle automyčky. Každý box je vybaven také USB zásuvkou pro dobíjení mobilních telefonů.

Mezi benefity bezpečnostních boxů patří jejich energetická nezávislost, kterou zajišťuje pohon na solární energii (boxy u vstupu C), možnost uložení kol ve vodorovné poloze bez rizika jejich poškození, k němuž dochází například při zavěšování, a komfortní způsob uzamykání. Bike Safe Boxy představují vhodné řešení nejen pro nákupní centra, ale i nádraží, školy, restaurace, hotely, kempy či koupaliště. Po premiéře v Centru Chodov se jejich instalace plánuje též v dalších městech.

bike-safe-box_foto2Jak Bike Safe Box funguje?

Bike Safe Boxy se uzavírají magnetickým zámkem a ovládají se pomocí elektronického samoobslužného systému umístěného vždy ve středovém boxu. Terminál obsahuje dotykový panel s numerickými tlačítky pro zadání číselného pinu k uzamknutí a čtečky pro kódovou identifikaci prostřednictvím bezkontaktní platební karty, věrnostní karty Centra Chodov nebo mobilním telefonem s NFC. K uhrazení poplatku budou zákazníci potřebovat hotovost. Za první 3 hodiny zaplatí 5 Kč/hodina, ponechají-li v boxu kolo déle (do 12hodinové doby), bude jim účtován 30korunový poplatek za každou započatou hodinu.

„Mezi pilíře naší strategie patří tzv. zelená témata i nadstandardní servis pro naše zákazníky, zabezpečený představováním pro náš trh jedinečných značek nebo poskytováním služeb, které jinde nenajdou,“ popisuje marketingová manažerka Centra Chodov Petra Valentová a dodává: „Jsem ráda, že k nim přidáváme další unikát v podobě Bike Safe Boxů poháněných solární energií, v nichž mohou být bezpečně uložena jak kola, tak kočárky a jiná rozměrnější zavazadla.“

Více informací naleznete na www.centrumchodov.cz nebo na www.facebook.com/centrumchodov .