Touláme se

Pražští hasiči zvou na sobotní Den otevřených dveří

5. 2. 2017 hs 7 1

U příležitosti připomenutí Dne jednotného evropského čísla tísňového volání 112 proběhne v sobotu 11. února 2017 v různých časech Den otevřených dveří na většině pražských profesionálních hasičských stanic. Redakci o tom informovala mluvčí hasičů Pavlína Adamcová.

112 je telefonní číslo pro bezplatné tísňové volání z pevných linek i mobilních telefonů v zemích Evropské unie. Na 112 se lze jako na jedinou tísňovou linku dovolat bez SIM karty, bez kreditu a pokud je na místě signál alespoň jednoho mobilního operátora.

V ČR funguje 14 call center linky 112, ta jsou v rámci celé republiky navzájem hlasově i datově propojena. Jsou vzájemně zastupitelná, tj. v případě přetížení nebo výpadku centra v jednom kraji jsou hovory na linku 112 automaticky přesměrovány na další telefonní centra tísňového volání 112, aniž by to volající poznal na rychlosti nebo kvalitě odbavení. Je zde tak garance, že se občan vždy dovolá. Operátoři linky 112 jsou schopni odbavovat tísňové hovory nejen v češtině, ale i angličtině a němčině, v případě potřeby mají k dispozici softwarovou podporu i v dalších světových jazycích.

hs p10Systém telefonního centra tísňového volání linky 112 je propojen se základními složkami integrovaného záchranného systému, umožňuje tedy předání hlasového volání a datové věty všem krajským operačním střediskům Hasičského záchranného sboru ČR, Policii ČR a Zdravotnické záchranné službě. Tímto je zajištěna okamžitá reakce všech záchranných složek.

Zdroj: HZS HMP

A kam můžete v sobotu 11. února 2017 vyrazit?

KDE