Lampárna

Pro tramvajenku Lítačka můžete vyrazit i na některá nádraží

1. 8. 2016 Masarykovo nádraží vlak vlaky cestující 006

Na redakci se obrátilo několik čtenářů s dotazem, že slyšeli, že náhradu za zanikající Opencard – novou kartu Lítačka – je možné si vyřídit i na nádraží. Ano, je to pravda, ale ne na každém. Od 1. března, kdy byl spuštěn pilotní provoz Lítačky, již Praha vydala přes 110 000 karet.

České dráhy zahájí od 1. srpna 2016 příjem žádostí o Lítačku na pokladnách ve stanicích Praha hlavní nádraží, Praha-Smíchov a Masarykovo nádraží. Zákazníci si budou moci podat žádost a do 14 dnů si na libovolném kontaktním místě Lítačky vyzvednout hotovou čipovou kartu. Za příplatek 50 korun jim Lítačka přijde domů poštou. Příjem žádostí se řídí ceníkem uveřejněným na portálu www.praha.eu nebo přímo ZDE .

Lítačka 7„V letošním roce končí platnost více jak půl milionu karet a je jasné, že ten nápor je obrovský. Chceme pokud možno lidi ušetřit dlouhých front, a proto se snažíme rozšiřovat místa, kde je možné Lítačku vyřídit. Kromě dalších kontaktních míst budeme také spouštět webové stránky, na kterých bude možné Lítačku zdarma objednat a v plánu je i mobilní aplikace,“ uvedla pražská primátorka Adriana Krnáčová a dodala: „Od července jsme již rozšířili počet přepážek ve Škodově paláci a jejich provozní dobu. Rozšířili jsme také expresní pobočky v prostorách Dopravního podniku hlavního města Prahy na Hradčanské, v Roztylech a v Centrálním dispečinku Na Bojišti.“

„Lítačka a další doklady vydávané Dopravním podnikem hlavního města Prahy platí také v našich vlacích, které jsou zapojeny do systému Pražské integrované dopravy. Včetně rychlíků je to kolem 800 spojů Českých drah,“ řekl člen Představenstva ČD, a.s., odpovědný za osobní dopravu Michal Štěpán. „Ve spolupráci s městem se proto snažíme společným zákazníkům cestování hromadnou dopravou co nejvíce usnadnit a zpříjemnit. K tomu samozřejmě patří nové, čisté vlaky, krátké intervaly mezi spoji, ale také komfortní odbavení,“ doplnil Štěpán.

Zdroj: MHMP