Víte to?

Profesionální hasiči zkříží své síly v Letňanech

23. 9. 2016 hasici-memorial-kohouta-003

Ve čtvrtek 29. září 2016 se uskuteční již 22. ročník Memoriálu JUDr. Františka Kohouta, což je soutěž profesionálních hasičů ve vystříhávání osob z havarovaných vozidel. Akce proběhne na parkovišti OC Letňany ve Veselské ulici v Praze 9 době od 9 do 16 hodin s tím, že v poslední hodině se uskuteční již jen vyhlášení výsledků.

Memoriálu se účastní nejlepší hasičská družstva, která zvítězila ve svých krajských soutěžích ve vyprošťování osob z havarovaných vozidel. Čekat na ně budou poškozená auta, stojící buď na kolech, nebo na boku či převrácená na střeše a koly vzhůru. A mohou být i na sobě či jinak zaklesnutá.

hasici-memorial-kohouta-002„Hasičské družstvo ve složení velitel a tři hasiči má za úkol v časovém limitu 15 minut vyprostit figuranta v roli zraněné osoby a předat jej lékaři zdravotnické záchranné služby, kterého představuje jeden z rozhodčích,“ vysvětluje hlavní úkol soutěžících tisková mluvčí HZS hl. m. Prahy Pavlína Adamcová a dodává: Jste srdečně zváni!“

První ročník memoriálu byl uspořádán v roce 1994 jako vzpomínka na ředitele Hasičského záchranného sboru hl. m. Prahy, JUDr. Františka Kohouta, který tragicky zahynul při dopravní nehodě na služební cestě.

a1_memorial16