Víte to?

Rekonstrukce tramvajové trati ve Vršovicích úspěšně pokračuje, na Bělehradské jde do finále

19. 11. 2015 vršovice bohemka zastávka 102

Cestující veřejnost se ve Vršovicích dočkala zprovoznění jednoho z úseků rekonstruované tramvajové trati. Je na ní pěkně vidět trend rozšiřování preferenčních opatření a usnadňujících prvků pro pohyb a přestupy cestujících.

Vznikla totiž přestupní zastávka Bohemians pro stávající tramvajové linky 7 a 24 a nově i autobusy 124 a 139. Vyhrazené jízdní pruhy pro autobusy, které je oddělují od individuální dopravy, se tak rozrostly o dalších 350 m.

Jak bude rekonstrukce pokračovat

Ve čtvrtek 19. listopadu 2015 dokončil Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) první etapu rekonstrukce tramvajové trati ve Vršovické ulici. Součástí plánované modernizace tramvajové trati ve Vršovické ulici je návazná rekonstrukce úseku mezi křižovatkami s ul. Minskou a Moskevskou, a to do 8. prosince 2015 (cca 0:30 hod.). Na svoji trasu se tedy vrátily linky č. 7, 24 a 55, avšak v úseku Bohemians – Koh-i-noor jsou zatím odkloněny přes zastávku Čechovo náměstí.

vršovice bohemka zastávka 103V souvislosti s přetížením zastávky Čechovo náměstí a zvýšeným tramvajovým provozem dojde k dočasné změně v provozu autobusových linek č. 124 a č. 139. Linky budou pouze ve směru Dvorce, resp. Komořany mezi zastávkami Kodaňská – Bohemians, odkloněny. Dočasně zrušena bude autobusová zastávka Čechovo náměstí, naopak zřízeny budou zastávky Kavkazská (v ulici Kodaňské, v pravidelné zastávce linky č. 101 směr Nádraží Hostivař) a Koh-i-noor (v ulici Vršovické, na úrovni zastávky tramvaje, cca 50 m před křižovatkou s ul. Moskevskou).
Novinkou je, že autobusové linky č. 124 a 139 již trvale jezdí přes tramvajovou zastávku Bohemians (v obou směrech), čímž bude možno pohodlně přestoupit mezi tramvajemi a autobusy v tomto místě. Dosud byl přestup mezi tramvajemi a autobusy v této lokalitě velmi obtížný.

vršovice bohemka zastávka 101 vršovice bohemka zastávka 104vrsovicka-124-139_schema

Poslední etapa rekonstrukce tramvajové trati Bělehradská

Až do 28. listopadu 2015 (cca 0:30 hod.) bude pokračovat obousměrné přerušení provozu tramvají v úseku Bruselská – Otakarova v souvislosti s rekonstrukcí tramvajové tratě, rekonstrukcí inženýrských sítí, vozovek a chodníků v Bělehradské ulici.
Provoz linek č. 11 a 56 se oproti současnosti nemění, linka č. 13 je i nadále zrušena. Náhradní autobusová doprava X11 se zkracuje do trasy I. P. Pavlova – Otakarova. Zřizuje se polookružní denní tramvajová linka č. 31 v trase SPOŘILOV – Náměstí Bratří Synků (v ulici Na Zámecké) – Otakarova (ve směru do centra, zde je možný přestup do linek č. 7, 24 a X11) – Náměstí Bratří Synků – SPOŘILOV.

vyluky-tram-19-27-11-2015_schema_1

Zdroj:DPP, foto ROPID