Víte to?

Rezidence RoSa se rychle plní, seniory z Prahy láká pestrý program komunitního centra

30. 11. 2015 Centrum RoSa-kurz trénování paměti

Dům seniorů Rezidence RoSa a komunitní Centrum RoSa v pražských Kobylisích otvírají své brány denně desítkám seniorů z celé Prahy. Nejoblíbenější jsou kurzy počítačové gramotnosti, jazykové kurzy, cvičení paměti, kurzy tance nebo bridž. V prosinci se klub otevře adventnímu trhu, koncertům i vánočnímu seniorskému plesu.

Speciální dům pro dříve narozené je už ze sedmdesáti procent zabydlený. Brány unikátního projektu, který nabízí bezpečné bydlení pro seniory, ale také handicapované lidi, kteří potřebují náročnější bydlení a více služeb, si v prosinci připomene rok od svého otevření.
„Že nabízíme kvalitní bydlení s péčí, už většina lidí ví. Renomé teď získává také naše komunitní centrum, které má našlápnuto být kulturním a společenským střediskem seniorů v Praze. Reakce klientů nám ukazují, že jdeme správnou cestou,“ říká Anna Ježková za Centrum RoSa.

Cenrtum RoSa-divadlo pro dětiKomunitní centrum Rosa – program pro celé rodiny

Již v pondělí 7. prosince 2015 začne v RoSe vánoční trh. „Obyvatelé RoSy i návštěvníci z venku přijdou nabídnout své rukodělné výrobky. Chybět nebudou drobné dekorace a samozřejmě domácí cukroví,“ upřesňuje Anna Ježková.
V pátek 18. prosince 2015 od 18 hod. pak čeká všechny slavnostní vánoční ples. Přijít může kdokoli! „Bude se tančit za doprovodu taneční skupiny Taurus a návštěvníci plesu si mohou zazpívat také koledy,“ uzavírá Anna Ježková.
Každý týden nechybí běžný program jako je angličtina pro děti, zdravotní cvičení, výtvarné dílny i různé kroužky. Otevřená veřejnosti je také knihovna s připojením na internet.

Rezidence RoSa poskytuje 108 nájemních jednotek 1kk a 2kk. Důraz je kladený na bezpečí a pohodlí nájemníků. Přímo v objektu funguje lékař a psychiatr, kdokoli z domácích i příchozích tam najde rehabilitační personál či obchod se smíšeným zbožím, kavárnu a knihovnu. První projekt tohoto typu v České republice podle francouzského vzoru postavila společnost Atkins a Langford Development s.r.o.

Více informací najdete na www.rezidencerosa.cz a www.centrumrosa.cz.
Zelená linka: 800 800 750