Touláme se

RoSa oslaví výročí v rytmu klasiky – přijít může každý

3. 4. 2018 Věra Nerušilová a senioři v RoSe 2017

Rezidence RoSa pro seniory oslaví třetí výročí v rytmu českých skladatelů. Ve čtvrtek 5. dubna 2018 od 18 hodin oslaví narozeniny RoSy její obyvatelé, přátelé i hosté koncertem a aukcí uměleckých děl. Pomyslné dveře Centra RoSa jsou otevřené každý den všem generacím, takže přijít může opravdu každý. Rezidenci pro seniory RoSa naleznete v klidné části Prahy 8 – Kobylisích s výbornou dopravní dostupností metrem i tramvají.

„Věřím, že RoSa se po třech letech svého působení zapsala srdcí těch, kteří v ní bydlí, ale i těch, kteří jí navštěvují. Hosté z celé Prahy, kteří navštěvují naše různé kurzy, dílny a představení k nám chodí s nadšením a my doufáme, že se nám brzy podaří rozšířit naše působení v dalším projektu stejného konceptu tak, aby i další senioři našli svůj nový domov a mohli stárnout důstojně,“ říká Anna Ježková za Centrum a Rezidenci RoSa.

Z loňských oslav

Z loňských oslav

RoSa oslaví ´trojku´se Smetanou

Skladby Bedřicha Smetany, Vítězslava Nováka, Bohuslava Martinů a dalších zahraje nevidomá klavíristka Ráchel Skleničková. „Často se seniory setkávám, jsou možná fyzicky slabší ale duchovně moudřejší. Je škoda, že se vytrácí úcta mladých ke starším lidem, když navzájem by získaly obě strany,“ říká Ráchel Skleničková. Vystoupí také komorní sbor Sluníčko z Domova Palata.

Patronkou večera bude zpěvačka a moderátorka Martina Kociánová. Starší a staří lidé pro mě osobně představují nositele informací a zkušeností, které jsou pro nás životně důležité, ale momentálně o ně 
nikdo nestojí. Dříve byl děda ten, kdo učil vnuka, byl tím nejváženějším v rodině, ale dnes děda neumí spustit skype a tak se zdá, že nemá vnuka co naučit. Ale on má! Ne nadarmo jsou ve všech přírodních národech staří lidé ti nejváženější,“
říká Martina Kociánová.

Z loňských oslav v RoSe - Věra Nerušilová coby kočka ze Záběhlic.

Z loňských oslav v RoSe – Věra Nerušilová coby kočka ze Záběhlic.

Dražit se budou mimo jiné socha a obraz akademické sochařky Blanky Proksové. Peníze využije Centrum RoSa na pořádání akcí pro všechny generace. Druhou polovinu pak získá Domov Palata, kde žijí senioři se zrakovým postižením.

Centrum a Rezidenci RoSa obývají senioři i mladší klienti. Jde o aktivní lidi, kteří chtějí mít na dosah služby v případě, že je potřebují. Kromě toho je rezidence otevřená veřejnosti. V Centru RoSa denně čeká na každého zajímavý program, který zapojí všechny věkové kategorie. Nechybí v něm mimo jiné vzdělávací programy, zdravotní cvičení, poradenství pro seniory i tvůrčí dílny. V rezidenci funguje také řada služeb a k dispozici jsou zde také lékaři.

Více informací najdete na www.rezidencerosa.cz a www.centrumrosa.cz nebo i na zelené lince 800 800 750 .

Zdroj: TZ