Víte to?

S víc než měsíčním předstihem přivítala nájezdová rampa z Vyskočilovy na magistrálu první auta

1. 8. 2016 Vyskočilova nájezdová rampa dokončení  005

Na konci července 2016 otevřela Technická správa komunikací hl. m. Prahy (TSK) na pražské magistrále dlouho očekávaný nájezd, který propojuje ulici Vyskočilova s ulicí 5. května ve směru na dálnici D1. Nový nájezd umožňuje řidičům přijíždějícím ze směru od Michle a okolí přímo najet na páteřní dálnici D1 směrem ven z metropole. Plánovaný termín zprovoznění byl přitom až 5. září 2016.

„Projekt se připravoval řadu let a jsem rád, že konečně řidiči, jedoucí z administrativního komplexu na Brumlovce a okolních obytných čtvrtí, nebudou muset nadále složitě objíždět část Michle a zatěžovat přilehlé komunikace, čímž se výrazně uleví i místním obyvatelům,“ uvedl náměstek pražské primátorky pro dopravu a sport Petr Dolínek.

Nová nájezdová rampa je jednosměrná s jedním pruhem a vlastním osvětlením. Její celková délka včetně napojovacího pruhu je zhruba 130 metrů.

Vyskočilova nájezdová rampa dokončení  004Předčasné dokončení této nájezdové rampy uvítal i bývalý starosta Prahy 4 a současný zastupitel této městské části Pavel Caldr. „Jsem rád, že se po mnoha letech podařilo dotáhnout alespoň první část do zdárného konce. Už jsem si ji projel, a když jedu od Brumlovky , tak je časová úspora znát a řidič zbytečně nemusí stát na několika světlech,“ říká Caldr.
Podobně kvitoval dokončení nájezdové rampy i další zastupitel Prahy 4 Jan Schneider. „Věřím, že se nyní povede dokončit i druhou rampu v těchto místech. Pak se velmi usnadní cesta řidičům na magistrálu a ven z města i ve směru od Budějovické. Kdyby se podobně rychle dokončoval i Pražský okruh, tak by si oddechlo podstatně víc obyvatel Prahy 4, především těch ze Spořilova, kteří si kvůli absenci stavby SOKP 511 opravdu zažívají peklo,“ dodává Schneider.

Vyskočilova nájezdová rampa dokončení  001