Touláme se

Šikovná aplikace nabízí zajímavé komentované procházky

22. 10. 2017 karlův most zima z KN

Nedávno jsme dostali tip na zajímavou aplikaci pro chytré telefony, která v podstatě dokáže nahradit roli průvodce po některých turisticky zajímavých trasách v Praze, ale i v některých dalších městech. I když informace o ní jsou v angličtině, většina vycházek má dostupného i českého průvodce. Na druhou stranu je ale milé, že u POCKET FENNEC – YOUR PERSONAL AUDIO GUIDE, tak se aplikace jmenuje, díky angličtině, němčině, ruštině či španělštině mohou vaši přátelé z ciziny absolvovat procházku s vámi a vy nemusíte dlouze hledat v paměti slovíčka. Navíc je příjemné, že některé vycházky jsou ke stažení zcela zdarma.

A jak to vlastně funguje? Chytrý telefon, zatím jen na platformě iPhone, díky moderním technologiím ví v každém okamžiku, kde se nacházíte a podle toho vám do sluchátek pouští mluvené slovo. Vy se pak můžete více věnovat sledování okolí, než při lapání výkladu od živého průvodce. Ve výkladu lze listovat a samotná aplikace má i řadu doplňkových funkcí, které vám ve městě pomohou.

Vyšehrad_15Z pražských vycházek si můžete vybrat třeba z Příběhu Karlova mostu či Vyšehradu, které jsou zadarmo. Ale i třeba v případě Židovského města či Pražského hradu vaše peněženka nevykrvácí. Cena je zde do čtyřech dolarů, což nejsou v této lokalitě ani dvě čepovaná piva či jen o něco více, než dvojka svařáku. Mezi další česká města, kde můžete aplikaci využít, patří i Karlovy Vary, Český Krumlov, Brno či Kutná Hora. Ze zahraničních pak Vídeň, Drážďany a Budapešť, což na triochu vzdělání a kultury během krátkých nákupních výletů většinou bohatě stačí.

Samotné webové stránky aplikace najdete na odkazu www.fennec.guide a její stažení pak zde: Pocket Fennec – Your City Guide .

12235069_1751544321723708_7248792790165065217_n