Touláme se

Slavnostní odhalení pomníku Milady Horákové proběhne v pondělí

11. 11. 2015 mh00

Na tak zvaném Pětikostelním náměstí, tedy v parčíku na konci Sněmovní ulice v Praze 1 na malé Straně bude v pondělí 16. listopadu 2015 slavnostně odhalen pomník dr. Miladě Horákové. Stane se tak v 15 hodin za přítomnosti ministra kultury Daniela Hermana a Jany Kánské, dcery Milady Horákové a dalších hostů.

Organizátoři zvou na akci jménem Martina Jana Stránského a Nadačního fondu Stránský širokou veřejnost, která bude mít možnost v rámci oslav 17. listopadu již o den dříve uctít památku ženy s příkladnou morální silou, národní hrdostí a odvahou.

Autorem pomníku dr. Milady Horákové je ak. sochař Josef Faltus, jehož dílo zvítězilo v architektonicko-výtvarné Soutěži o návrh pomníku dr. Milady Horákové v loňském roce.

mh02Za to, že Česká republika získá nový pomník Milady Horákové, vděčí Nadační fond Stránský zejména všem lidem, kteří již přispěli nebo se ještě rozhodnou přispět na speciální transparentní konto 8123455001/5500. Zhruba polovinu z více než 170 000 Kč, které se nyní na tomto kontě nacházejí, poskytli krajané žijící mimo ČR.
Pomoci uhradit výstavbu pomníku mohou lidé jakoukoli částkou, třeba pouhou desetikorunou, a to kdykoli až do dne jeho odhalení nebo i po něm. Výši prostředků a svůj vklad si může každý zkontrolovat na www.nfstransky.cz. Každý dárce, který se přihlásí písemně na adrese Nadační fond Stránský, Národní 11, 110 Praha 1 nebo e-mailem na adrese [email protected], získá originální certifikát s potvrzením podílu na výstavbě pomníku.

mh03

Na náměstíčku u Poslanecké sněmovny je již na osazení pomníku vše připraveno.