Touláme se

Sobotní Žluté lázně budou patřit všem pivařům, labužníkům i sportovcům

18. 9. 2015 kopie z 11813332_398331320365098_3228014504815767616_n

Farmářské trhy ve Žlutých lázních v Praze 4 v Podolí doprovodí v sobotu 19. září 2015 tradiční slavnosti piva Oktoberfest 2015 a celodenní sportovní a lifestylový festival Kotex, jehož vyvrcholením bude večerní živý koncert slovenské hudební hvězdy Majka Spirita.

Na své si tak přijdou milovníci dobrého jídla a pití i fanoušci moderního životního stylu, módy a skvělé hudby. Farmáři tradičně nabídnou bohatý sortiment čerstvého ovoce, zeleniny, masa, uzenin a dalších produktů. V areálu navíc proběhnou velké podzimní slavnosti piva Oktoberfest, na nichž mohou hosté ochutnat to nejlepší z nabídky šesti renomovaných bavorských pivovarů včetně speciální prezentace značky Erdinger Weissbier.

Libor Votruba

Libor Votruba

„Chceme, aby se návštěvníci našich farmářských trhů chodili do Žlutých lázní také bavit, proto jsme na tuto sobotu připravili společně se Sdružením přátel piva tradiční přehlídku piva Oktoberfest 2015 s bohatou nabídkou bavorských značek a neopakovatelnou atmosférou navíc s možnosti zakoupení tradičních pivních tupláků,“ zve Libor Votruba, předseda představenstva společnosti Taiko, která je od roku 2005 provozovatelem areálu Žluté lázně.

11813332_398331320365098_3228014504815767616_nPivní slavnosti Oktoberfest 2015 budou slavnostně zahájeny v pravé poledne naražením dřevěného sudu s pivem. Prodejní stánky na travnaté louce areálu nabídnou nejen šest druhů bavorských piv včetně piva vyhlášené značky Erdinger Weissbier, ale i stylové občerstvení, originální půllitry a tupláky.
Vstupné na akci nebude, ale milovníci zlatavého moku musejí počítat s tím, že si budou muset koupit buďto půllitr anebo tuplák, který jim ale zůstane i na doma. Cena není zlá: 40 Kč/ 80 Kč

V sobotu bude po celý den v areálu probíhat i velká přehlídka módy, zdravého životního stylu a sportu Festival Kotex, jehož vyvrcholením bude večerní koncert Majka Spirita v 19.30 hodin. Po celý den čekají na všechny, kteří nebudou chtít pouze ochutnávat pivo, lekce fitness s odbornými trenéry, módní přehlídky sportovního oblečení, nabídka sportovního zboží a aktivit. Nejen návštěvnice mohou vyzkoušet hairstyling a líčení, zastavit se u výživové poradkyně, nebo shlédnout exhibici bojových sportů.

trhy žluté lázně 005Nakupování s výtvarnou dílničkou

Farmáři nabídnou již tradičně své čerstvé zboží v horní části Žlutých lázních v sobotu od 8 do 16 hodin. Prodávat budou aktuálně dozrávající ovoce a zeleninu, čerstvé uzeniny, výrobky české pekárny, místní i zahraniční regionální speciality, kávu, maso i ryby. Součástí tržiště je také domácí výrobna hamburgerů a prodej francouzských potravin včetně toskánského vína i stánek s podkrkonošskými potravinami a mošty.

„Největší úspěch zatím zaznamenala originální domácí zelňačka, kterou samozřejmě nabídneme našim návštěvníkům i o dalších víkendech. V našem grilu můžete ochutnat i další speciality, ze kterých zvláště doporučujeme naše burgery a pikantní klobásu, podávanou v bagetě,“ upřesňuje Luděk Fišer, provozní vedoucí baru, který nabízí speciality na grilu.

Úspěch zaznamenala také sobotní dětská výtvarná dílnička, která je součástí tržiště od 10 do 15 hodin. Ve stanu mohou malí návštěvníci vyrábět tematické drobnosti především z papíru, zatímco jejich rodiče v klidu nakoupí. Více najdou zájemci na www.trhyzlutelazne.cz.

trhy žluté lázně 004

Co Žluté lázně nabízejí

Provozovatelem Žlutých lázní je od ledna roku 2005 společnost Taiko. Areál nabízí mimo jiné travnatou pláž, pět hřišť na plážový volejbal, obří šachy, nohejbal, stolní tenis, pétanque a rozsáhlý dětský koutek. Vyznavači sportu na vodě si mohou přímo v areálu půjčit, paddleboard, nově wakeboard nebo šlapadla. Hladoví a žízniví návštěvníci se osvěží v pivnici Tančírna, baru s písečnou pláží nebo v Modrém baru. Sportovcům na přilehlé cyklostezce letos nově Žluté lázně nabízí občerstvení přímo do ruky u Active stánku naproti zastávkám tramvaje Dvorce. Na třech a půl hektarech plochy se každý rok pořádají desítky akcí a živých koncertů přímo na břehu Vltavy. V prostorách restaurací a barů je možné uspořádat také svatby, teambuildingy a jiné firemní i soukromé akce.