Aktuálně

Svátek fandů stavebnice LEGO má za sebou úspěšný víkend a stále se na vás těší

17. 6. 2015 lego fest 003

Téměř čtyři tisíce malých i velkých stavitelů zavítaly během uplynulého víkendu do areálu PVA EXPO Letňany na festival LEGO KidsFest. Workshopy pro malé i velké, stavění i výstavy unikátních LEGO soch a modelů. To vše bylo k vidění během prvního víkendu. Brány festivalu ale zůstávají otevřeny denně až do 28. června 2015, tak neváhejte a zajděte se podívat.

První festivalový víkend provázely nejen tisíce LEGO fanoušků, ale také první ze zajímavých hostů – Dirk Denoyelle – který patří mezi 12 lidí na světě, kteří mají označení LCP (LEGO Certified Professional) a kteří jsou profesionálními LEGO staviteli. Během uplynulého víkendu na festivalu představil nejen své úžasné LEGO modely, ale také tipy a triky na stavění pro malé i velké LEGO fanoušky.
„Asi vás překvapím, ale pro mě kostičky LEGO nejsou ani tak hračka nebo stavební materiál. Vnímám je jako médium, prostřednictvím kterého mohu vyjádřit opravdu cokoliv,“ říká Dirk Denoyelle.

lego sw 01Velkému zájmu se těšila o prvním víkendu i zóna LEGO Star Wars. Ta nabízí fanouškům možnost zvolit si tu svou správnou stranu Živoucí Síly. K překvapení organizátorů větší část návštěvníků volila Temnou stranu Síly místo té pozitivní – Světlé strany Síly. Pro opravdu zapálené fanoušky je navíc v zóně připravena akademie Jediů, ve které se děti mohou naučit, jak se zachází se světelným mečem.

Další informace o festivalu LEGO KidsFest najdete v našem starším článku na odkazu ZDE .