Touláme se

Tradiční tříkráloví otužilci poplavou opět u Karlova mostu

28. 12. 2017 Tříkrálové plavání 2017 otužolci 004

Letos po osmé proplují členové České otužilecké unie, jejíž hlavním cílem je popularizace otužování, Pražskými Benátkami. Svůj mrazivý počin uskuteční v pravé poledne v sobotu 6. ledna 2018 na svátek Tří králů.

Každým rokem roste účast odvážných plavců a plavkyň na Tříkrálovém otužileckém plavání. V roce 2018 odveze loď typu Vodouch do středu Vltavy více než tři desítky otužilců, kteří skočí do chladných vod v blízkosti pátého pilíře Karlova mostu, kde byl dle legendy svržen do vody svatý Jan Nepomucký. Trasa měří zhruba 200 metrů a končí pod Křížovnickým náměstím u Juditina mostu v přístavišti Pražských Benátek. Na konci akce čeká všechny odměna ve formě nefalšovaného převoznického punče a hlavy plavců tematicky ozdobí panovnické koruny.

Tříkrálové plavání 2017 otužolci 001Spoluorganizátorem akce je již tradičně Muzeum Karlova mostu. „Také v tomto roce máme pro účastníky nachystanou, kromě tradičního punče, horkou čočkovou polévku a volnou vstupenku na expozici Českých vánočních zvyků, která je v našem muzeu k vidění až do 2. února,“ uvádí ředitel Muzea Karlova mostu Zdeněk Bergman, převozník pražský, od kterého dostanou borci volné lodní listy na plavbu Pražskými Benátkami. Plavci budou oceněni i pamětním diplomem, který převezmou z rukou předsedy České otužilecké unie a houževnatého propagátora otužování Vladimíra Komárka.

Harmonogram akce:
11:55 –
Fotografování otužilců před Muzeem Karlova mostu
12:00 – Vyplutí lodi Vodouch s otužilci na palubě
12:20 – Připlutí otužilců do přístaviště pod poslední zachovaný oblouk Juditina mostu

Tak neváhejte a při sobotní procházce Prahou se určitě zastavte!

Tříkrálové plavání 2017 otužolci 002 Tříkrálové plavání 2017 otužolci 003 Tříkrálové plavání 2017 otužolci 005 Tříkrálové plavání 2017 otužolci 006