Touláme se

Trhy na Staroměstském náměstí nabídnou kapry s rodokmenem

17. 12. 2016 pod-hladinou-vltavy-001

Vánoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze letos opět ožijí tradicí prodeje kaprů. Od neděle 18. prosince až do Štědrého dne si mohou návštěvníci trhů koupit přímo v srdci Prahy čerstvého šupináče na svůj štědrovečerní stůl. Připraveny jsou čtyři tuny ryb. Kapry k prodeji dodává rybářství Zbiroh významného šlechtického rodu Colloredo – Mansfeld.

„Ryby jsou letos ve fantastické formě, jejich původ je garancí kvality. Každý den ráno budeme vozit čerstvé kapry především v nejžádanější velikosti tři až čtyři kilogramy. Cena navíc zůstane stejná jako loni – 89 korun za kilogram,“ upřesňuje Milan Zítka, dodavatel ryb.

kapr-kapri-vanoce-004Kapry z rybářství Zbiroh, které mohou koupit návštěvníci na Staroměstském a Václavském náměstí i na náměstí Republiky, krmí porybní speciální stravou. V každém období růstu dostávají potřebné živiny a vitaminy. Na požádání prodejci ryby upraví, vykuchají či připraví na filety.

Na Staroměstském i Václavském náměstí najdou kupující dvě kádě s rybami, na náměstí Republiky budou dokonce čtyři. Prodejci nabídnou zájemcům také samostatný prodej jiker a mlíčí na tradiční rybí polévku. Kapry bude možné koupit v době od 8 do 18 hodin.

Podrobnosti o Vánočních trzích na Staroměstském a Václavském náměstí průběžně na www.trhypraha.cz.