Víte to?

Týden sportu zdarma potěšil 25 tisíc Pražanů

14. 1. 2017 Bowling Celnice 001

Pražané stylově zakončili rok, v němž byla metropole Evropským hlavním městem sportu, a naplno využili projektu Týden sportu zdarma. Ten proběhl na pražských sportovištích už poosmé a přilákal přes 25 tisíc obyvatel.

Rekordní byl i počet zapojených sportovišť – své brány jich otevřelo 111. Návštěvnicky oblíbená byla také ledová plocha na Letné, kterou mohli Pražané využít prakticky celý prosinec. V pracovní dny jí navštěvovalo v průměru 300 lidí denně a 500 lidí denně o víkendech.

Petr Dolínek

Petr Dolínek

„Týden sportu zdarma je už tradičním vánočním dárkem pro Pražany, ale především motivací ke sportování a objevování nových sportovišť. Obrovský zájem dokazuje, že je Praha sportovním městem a že si titul Evropské hlavní město sportu zasloužila právem,“ uvedl náměstek primátorky pro dopravu, sport a volný čas Petr Dolínek. „V letošním roce se budeme snažit nabídku v rámci Týdne sportu zdarma ještě rozšířit. Rád bych i tímto způsobem oslovil provozovatele, aby se k této skvělé akci připojili,“ dodal.

DSC09540Možnost zdarma si zasportovat, shodit přebytečná kila nebo si jen zkusit nový sport využilo od 25. do 31. prosince 2015 zhruba 25 tisíc Pražanů. Největšími hity byly tradičně plavecké bazény, veřejná kluziště, posilovny či bowling. V nabídce nechyběly sporty jako jezdectví, kulečník, lezení či skateboarding, zájemci se mohli přiučit i bojovému umění. Příští Týden sportu zdarma se uskuteční 25. až 31. prosince 2017.

Ledovou plochu na Letné mohli návštěvníci zdarma využít od 3. prosince 2016 do 1. ledna 2017. Na každý den připravili animátoři různé soutěže, ve vybrané dny byl připraven i bohatý program s moderátory, hudebníky i známými sportovci. Kdo neměl vlastní brusle, mohl si je zapůjčit přímo na kluzišti. Výuku bruslení pro děti zajistili profesionální bruslaři. K dispozici byly také prodejní stánky s občerstvením a odpočinkové zázemí.

Zdroj: MHMP