Víte to?

V neděli začíná „tramvajové zemětřesení“ a další změny v MHD

25. 8. 2016 20 na malostranské

Trvalá změna tramvajových linek začne v Praze platit od neděle 28. srpna 2016. Objeví se tři nové linky 2, 15 a 21, přetížené úseky se dočkají posílení, Pražané budou moci využít nová přímá spojení. Celkově dojde k nárůstu objemu tramvajové dopravy o 4,5 procenta. Všechny informace lze najít na webové stránce www.tramvaje2016.cz .

Praha nyní ve spolupráci s Dopravním podnikem hl. m. Prahy a ROPIDem intenzivně informuje občany, aby se mohli připravit na to, že tramvaje budou od neděle jezdit odlišně. Pražané se mohou na řadě míst setkat s hosteskami s informačními brožurkami, na tramvajových i autobusových zastávkách se objevují informační plakáty. Od čtvrtka a masivně pak od neděle budou na tramvajových zastávkách k dispozici informátoři, kteří cestujícím poradí.

22 a 6 most legiíZměny tramvajových linek jsme historicky vůbec poprvé opravdu důsledně konzultovali s občany i městskými částmi, byly zapracovány tisíce připomínek. Jsem přesvědčen, že změna byla připravena nejlépe, jak bylo možné, a bude přínosem pro drtivou většinu Pražanů,“ uvedl náměstek primátorky pro dopravu, sport a volný čas Petr Dolínek.

„Od pondělí 29. srpna bude vypraveno o 32 krátkých tramvají více než v červnu. Dokázali jsme toto navýšení pokrýt díky lepší organizaci práce a nemusíme kvůli tomu příliš měnit naše plány na vyřazování starých tramvají,“ řekl technický ředitel Dopravního podniku Jan Šurovský.

Dopravní podnik zároveň vytvořil aplikaci DPP Info pro „chytré“ telefony, která cestujícím při cestování po Praze významně pomůže. Jde zatím o pilotní verzi aplikace, která je zdarma ke stažení jak pro operační systém IOS tak Android. V příštích měsících ji do správy převezme společnost ROPID, která ji doplní i o data od ostatních dopravců.

Přehled nejdůležitějších změn najdete v dokumentu zde:  Změny v MHD

DSC02885