Víte to?

V Praze 10 se poprvé rozsvítí vánoční stromy ve většině čtvrtí

2. 12. 2016 dsc09918

Praha 10 bude mít letos kromě centrálního vánočního stromu, který se slavnostně rozzářil poslední listopadovou sobotu na Kubánském náměstí, ozdobené a nasvícené čtyři další vánoční stromy. Poprvé se tak vánoční výzdoba rozzáří téměř v každé čtvrti, které Prahu 10 tvoří.

Starosta Prahy 10 Vladimír Novák je tak prvním „desítkovým“ starostou, který rozsvítí vánoční stromy v jednotlivých čtvrtích městské části. Jeho myšlenku podpořili letos i samotní obyvatelé Malešic, kteří projevili o nasvícení vánočního stromu ve své čtvrti velký zájem. „Návrhy občanů na zlepšení veřejných prostor vedení městské části vítá a snaží se jim vycházet vstříc. Nejinak tomu bylo i v tomto případě,“ uvedl starosta.

Od začátku příštího týdne tak bude nazdoben a osvětlen strom v Malešicích před Oázou. Radnice nechá nazdobit stromy i ve Strašnicích v centrální části parku Solidarita v blízkosti divadla, na Zahradním Městě v parku Malinová-Chrpová a rozsvítí se i strom před Vršovickým zámečkem. Ve všech případech se jedná o rostoucí stromy, nedojde tedy k žádnému kácení.

Malešický strom bude rozsvícen v pondělí 5. prosince 2016 v 18 hodin za účasti předsedkyně sportovního výboru Kateřiny Peštové (ČSSD). Následovat bude kulturní program, dojde například k vypouštění balonků s přáními Ježíškovi. Ostatní uvedené stromy se rozsvítí ve stejný den společně s uličním osvětlením po 16. hodině.