Aktuálně

V sobotu bude na Václavském náměstí Demonstrace za svobodu podnikání

24. 2. 2017 DSC01657

S mottem: „Vrchnost a papaláši? Už jsou tady zase!“ odstartuje v den „Vítězného února“ Demonstrace za svobodu podnikání, proti EET, proti budování socialismu. Její účastníci mají sraz „pod koněm“ v sobotu 25. února 2017 ve 12 hodin. Akci pořádá Asociace podnikatelů a manažerů (APM) spolu s platformou Radostné Česko bez EET a dalšími subjekty a čeká se poměrně hojná účast.

„Na demonstraci se vyslovíme proti bolševikům všech stran, proti těm, kteří touží a potřebují vrátit do České republiky socialismus. Sejdeme se, abychom demonstrovali svoji jednotu, abychom se postavili za svobodu podnikání i za ostatní občanské svobody,“ píší organizátoři akce na svém facebooku a dále i rozvádějí důvody, proč na Václavák dorazit: „1. března 2017 odstartuje druhá vlna EET. Zasáhne především krámky na vesnicích a malých městech. Zase budou zavírat, zase se lidem na vesnicích o něco zhorší kvalita života. Spojme se a ukažme vrchnosti a papalášům, že si s námi nemohou dělat, co chtějí. Přijďte tedy 25. 2. 2017 ve 12 hod na Václavské náměstí v Praze! Setkáme se pod koněm. A s muzikou!“

dvojice_2A na co se na demonstraci můžete těšit? Organizátoři slibují, že se bude méně řečnit a více makat ve zjevné narážce na sněmovnu. Dojde totiž i na hlasování. Demonstraci svoláváme jako lidové shromáždění, říkají organizátoři. „O čem se bude hlasovat? Nechte se překvapit, ale Parlamentu dáme na frak. Na závěr demonstrace totiž budeme hlasovat o vyslovení nedůvěry vládě,“ dodávají.

dvojice_1Jistě se zajímáte, kdo zde vystoupí? Jak bylo slíbeno, tak řečníků bude podstatně méně než v prosinci, kdy se konala podobná demonstrace při spuštění 1. fáze EET. Za Radostné Česko bez EET vystoupí pan spoluorganizátor demonstrace Boleslav Buzek, o svobodě podnikání bude mluvit pan Pavel Havlíček, řezník z Klatov. Protože je řezník, tak Babišovi pěkně naseká, věří organizátoři. O protestu proti EET v Perníkové chaloupce nám povypráví pan Luděk Šorm z Pardubic. Ten ví, zač je v Pardubicích podnikatelský perník. Za sedláky a drobné zemědělce vystoupí pan Josef Stehlík, předseda Asociace soukromého zemědělství. Názory Centra pro občanské svobody má prezentovat Václav Klaus mladší a organizátoři se těší, že bude Babišově a Sobotkově vládě slušně zatápět. „A že má radikální názory? Tak to je to, co právě teď potřebujeme jako sůl,“ tvrdí organizátoři. Pozdravit účastníky a pěkně od plic říct, co si o tom všem myslí dorazí i Bára Štěpánová. A jelikož svolavatelé akce věří, že je přijdou podpořit vietnamští podnikatelé a živnostníci, promluví za ně a k nim pan Toan Le Ngoc (Lukáš). Demonstraci bude moderovat a hlasování řídit pan Radomil Bábek, předseda APM.

Takže, kdo nechce slavit Vítězný únor někdy v budoucnu znovu, tak by měl zajít! Na Matějskou a masopusty se to pak odpoledne dá stihnout také… :-)

16836165_1537123472983233_330303414365311595_o