Aktuálně

Vánoční jarmark ve Škodově paláci přilákal stovky návštěvníků

15. 12. 2016 jarmark_18

Ve Škodově paláci opět zavoněly Vánoce. Magistrát hlavního města Prahy totiž ve středu 14. prosince 2014 od 10:00 do 17:30 hodin ve vestibulu Škodova paláce uspořádal již druhý Vánoční jarmark s prezentacemi výrobků chráněných dílen, terapeutických skupin i s ukázkami prací studentů pražských odborných škol.

„Letošní jarmark se velmi povedl. Bylo to vidět podle zájmu o nabízené zboží, například na  stanovišti SOU Gastro  prakticky už po dvou hodinách od zahájení jarmarku neměli co prodávat. Podobně tomu bylo ale i u dalších stánků.  Jsem ráda, že i když se jedná o teprve druhý ročník Vánočního jarmarku, má u veřejnosti tak velký úspěch,“ řekla pražská primátorka Adriana Krnáčová, která si také zakoupila několik dárečků a drobností.

jarmark_34Úspěch s výrobky měla i celá řada dalších prodejců, kteří byli až zaskočeni obrovským zájmem a velkým prodejem svých výrobků. Sami uvedli, že tak vysoká účast předčila jejich očekávání. Zástupce z chráněných dílen potěšilo, že se jejich výrobky líbí a udělaly návštěvníkům radost. Ti mohli vybírat z pestré nabídky počínaje ryze vánočními drobnostmi přes dekorační i užitkové předměty, vánoční pečivo, ovocné a bylinné likéry až po šperky a květiny.

„Ačkoliv v odpoledních hodinách hlavní nápor lidí polevil, chodbou stále proudili lidé, zastavovali se u stolků, prohlíželi, vybírali, povídali si a nakupovali. Celý den se nesl ve velmi přátelské atmosféře. Jsem velmi rád, že prostory pražského magistrátu už podruhé naplnily chráněné dílny a naše školy se svými výrobky. Zahájili jsme tak novou tradici, která podporuje komunitu lidí se zdravotním postižením a vybrané obory a řemesla pražského středního školství,“ přiblížil atmosféru jarmarku pražský zastupitel Patrik Nacher, který se podílel na jeho přípravě.

Zdroj: MHMP