Touláme se

Vánoční trhy na Staroměstském náměstí bodují i ve světě

28. 12. 2015 vánoční trhy 2015 004

Staroměstské náměstí s adventními trhy je podle čtenářů prestižního amerického listu USA Today tím opravdu nejkrásnějším vánočním místem na světě. Rozhodli o tom v internetové anketě od 1. do 21. prosince letošního roku. Na druhém místě za Prahou skončilo v anketě Portoriko a na třetím ryze „vánoční“ americké město McAdenville v severní Karolině.

Vánoční trhy na Staroměstském náměstí předčily například destinace, jako jsou Štrasburk, Reykjavík, Quebek, Tromso, Laponsko nebo San Miguel de Allende v Mexiku. Nominaci deseti tipů na nejkrásnější místa pro adventní dovolenou, mezi nimiž byla nejen města, ale také regiony, vybrali přímo redaktoři deníku USA Today.

anketa praha

V případě Prahy je zaujala atmosféra, výzdoba, sortiment trhů, strom i zasazení trhů do prostoru Staroměstského náměstí. Pořadí vybrané top desítky určili poté čtenáři svým hlasováním, které vyvrcholilo těsně před svátky.

vánoční trhy 2015 002Redaktoři internetové verze amerického listu USA Today okomentovali volbu svých čtenářů stručným pozváním do sváteční Prahy. „Advent je jedno z nejmagičtějších období k návštěvě Prahy, která je obklopená stromy, světly a trhy. Největší vánoční trh najdete na Staroměstském náměstí, kde mohou návštěvníci stát před nejvyšším vánočním stromem,“ cituje USA Today. Redaktory také zaujaly české oslavy svatého Mikuláše.

„Praha opět dokázala, že se řadí mezi přední světové metropole a je nejen pro turisty, ale i pro své obyvatele, velmi přitažlivá. České Vánoce s sebou navíc přinášejí krásnou atmosféru a řadu tradičních zvyků a pokrmů. Trhy zasazené do historického srdce města vlastně ani nemohly skončit jinak než na prvním místě,“ doplnil radní Jan Wolf.

vánoční trhy 2015 003„Vážíme, že nejen Američané, ale vlastně čtenáři renomovaného titulu z celého světa takto ocenili naši dvanáctiletou práci na vánočních trzích v centru Prahy. Staroměstské náměstí je samozřejmě krásné samo o sobě, jsme však nadšeni z toho, že lidé ze zahraničí pochválili takto také práci, kterou odvádí celý náš tým na trzích včetně krásné výzdoby a nabízeného sortimentu,“ říká Libor Votruba, předseda představenstva společnosti Taiko, organizátora největších trhů v České republice na Staroměstském a Václavském náměstí.

Na samotné výsledky se můžete podívat na odkazu ZDE , kde ji najdete hned pod dalšími probíhajícími anketami. V minulosti zaznamenaly Vánoční trhy na Staroměstském náměstí úspěch také u prestižního turistického vydavatelství Lonely Lonely Planet či letos třeba u velkých britských deníků Daily Mail, Express a The Mirror, stejně jako u největšího irského deníku The Independent.

Podrobnosti o Vánočních trzích na Staroměstském a Václavském náměstí průběžně na www.trhypraha.cz a jen připomenutí, trhy poběží až do 6. ledna 2016!

vánoční trhy 2015 001