Víte to?

Ve vlacích po Praze již můžete používat papírové jízdenky pro jednotlivou jízdu

2. 2. 2016 OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Od počátku února 2016 je na všech železničních tratích PID zavedena platnost prakticky všech druhů papírových jízdenek PID pro jednotlivou jízdu. Možnost cestovat na jednotlivé jízdenky PID je drobně omezena pouze tím, že v některých stanicích a zastávkách není zatím umístěn označovač jízdenek. Jediný druh jízdenek, které použít nemůžete, jsou dvoupásmové jízdenky na 15 min. za 12/6 Kč.

V těchto stanicích a zastávkách lze nastoupit do vlaku pouze s jednotlivou jízdenkou PID již označenou v jiném dopravním prostředku PID (obvykle v autobuse) nebo je nutné zakoupit jízdenku dle tarifu železničního dopravce. Stanice a zastávky budou postupně osazeny označovači jízdenek PID nebo zde bude umožněno označení v označovači ve vozidle nebo náhradní označení vlakovou četou.

Petr Tomčík

Petr Tomčík

„Novinka pomůže především těm cestujícím, kteří již mají jízdenku PID označenou například z pražské MHD nebo z návazného příměstského autobusu a na mnoha příměstských tratích jim dosud tato jízdenka ve vlacích neplatila. Výrazně tak rozšiřujeme možnosti využití integrovaných jízdenek a kombinování cest vlakem, autobusem i pražskou MHD,“ vysvětluje ředitel ROPID Petr Tomčík.

Dohodu o uznávání všech druhů papírových jízdenek PID pro jednotlivou jízdu vítají také zástupci Českých drah. „Díky úplné integraci na dalších, především okrajových, tratích, dojde ke zlepšení a zjednodušení cestování nejen do centra Prahy, ale také v okolí hlavního města a po radiálních trasách. Očekáváme pak vyšší zájem o využití veřejné dopravy v pražské příměstské dopravě a větší vytížení železničních spojů, které jsou v mnoha směrech nejrychlejší dopravou do zaměstnání nebo do školy,“ doplnil ředitel Regionálního obchodního centra Českých drah pro Prahu a Středočeský kraj Alois Kašpar.

Od 1. 2. 2016 byla zároveň zařazena do systému PID také železniční zastávka Velký Borek (tarifní pásmo 4). Zároveň s tím vznikla další linka systému Esko: S33 (Mělník – Velký Borek – Mšeno).

Kompletní přehled železničních linek a tratí v rámci PID najdete na odkazu ZDE .

pid vlaky jízdenky označování