Víte to?

Vedení města má o záchranáře starost, nakupuje speciální vybavení

14. 1. 2016 sanitka záchranka  007

Pražští zdravotničtí záchranáři obdrží od hlavního města nové vybavení v hodnotě tří milionů korun. To přispěje k lepší ochraně jejich bezpečnosti při náročných zásazích. Jedná se především o přenosné materiálové boxy, kevlarové rukavice odolné proti proříznutí a ohni, přilby s ochranným štítem a čelovkou. V každém ze 16 speciálních boxů budou mít záchranáři zdravotnický materiál určený k rychlé zástavě krvácení a ošetření několika desítek lidí.

Aktuálně testuje inspektor provozu Zdravotnické záchranné služby Hlavního města Prahy (ZZS HMP) i vestu s balistickou ochrannou. Po odborné specifikaci a výběrovém řízení budou pořízeny pro případ potřeby vesty do každého sanitního vozu. Uvedené vybavení se v praxi osvědčilo už během silvestrovských oslav.

golem zzs hmp záchranka silvestr 002„Jde mi především o zdraví zdravotnických záchranářů, protože jejich práce je jedna z nejnáročnějších, jakou si umím představit. S případy, kdy byli záchranáři napadeni, jsme se už také setkali. Je proto naší povinností zajistit jejich bezpečnost na nejvyšší možnou míru a já jsem o správnosti nákupu tohoto vybavení stoprocentně přesvědčena, “ uvedla primátorka Adriana Krnáčová.

„Nechci v lidech vyvolávat paniku, nepřipravujeme se na válku. Chci jen udělat maximum pro ochranu svých lidí, kteří by v případě mimořádné události byli vysláni do první linie. A jsem rád, že jsem získal podporu zřizovatele,“ doplnil ředitel ZZS HMP Petr Kolouch.