Víte to?

Za urychlenou dostavbu Pražského okruhu se bude bojovat ve středu na Spořilově

11. 9. 2016 sporilovska-spojka-kamiony-kamion-004

Doposud mlčící většina lidí, kteří podporují urychlenou dostavbu Pražského okruhu a především stavbu SOKP 511 od dálnice D1 k Běchovicím o sobě konečně dává nahlas vědět. Po malinké srpnové blokádě ulice Přátelství v Uhříněvsi se kamionům ve středu 14. Září 2016 od 17 hodin postaví lidé i na Spořilově.

Sraz zájemců o přímou účast na této protestní akci je nahoře na Spořilově u podchodu pod Spořilovskou v Senohrabské ulici. Blokádu Spořilovské spojky pořádá SOS Spořilov spolu se Stop kamionům – Iniciativa za dostavbu Pražského okruhu.

„Po nezbytném úvodu se vydáme po Spořilovské dolů až ke vjezdu z ulice Na Chodovci u Mazdy. Je to necelý kilometr, nemělo by to trvat déle než 15 minut,“ tvrdí organizátoři. Podle nich je vše řádně nahlášeno a účastníky přijde podpořit i náměstek primátorky a radní za dopravu na MHMP pan Petr Dolínek, který se v poslední době hodně angažoval za dostavbu jihovýchodní části Pražského okruhu – stavby SOKP 511. Pozváni jsou prý i ministr dopravy, primátorka, hygienička a další. Tak uvidíme, kdo se bude chtít ukázat před kamerami, které jistě chybět nebudou.

sporilovska-spojka-leto-2016-002Účast zastupitelů Prahy 4 je ale otázkou. Ten samý den mají totiž na staré radnici v Nuslích řádně svolané zasedání, které sice začíná již ve 13 hodin, ale počet projednávaných bodů dává tušit, že budou jednat dost do večera.

Celá akce se pořádá na podporu dostavby Pražského okruhu a zároveň SOS Spořilov zde pokračuje v boji za zlepšení dopravní situace na Spořilově. „Chceme, aby se nám tu lépe žilo, protože té tranzitní dopravy je tu stále příliš a nějaké řešení je stále v nedohlednu. Přijďte všichni, budeme potřebovat každého,“ uvádí organizátoři na svém facebooku. A radost jim jistě udělá i to, když tento článek bude sdílet mezi přáteli. Pro ty akčnější je k disposici i leták s pozvánkou, který můžete třeba vytisknout a vylepit na dveře domu, kde bydlíte. Leták je zde: blokada2016

A my dodáváme, že urychlená dostavba SOKP 511 se positivně dotkne až 300 tisíc obyvatel metropole a se spádovým územím ve Středních Čechách až půl milionu lidí. Připojte se tedy i vy k již nemlčící většině! Vždyť životní prostředí není jen o čolcích a žábách, ale i o lidech, kteří by rádi doma dýchali lepší vzduch u tišší komunikace.

blokada2016