Aktuálně

Záchranná stanice pro zvířátka projde rekonstrukcí

13. 5. 2016 IMG_20160511_133250

Záchrannou stanici Lesů hl. m. Prahy pro volně žijící živočichy v Jinonicích v tomto týdnu navštívila náměstkyně primátorky hl. m. Prahy pro oblast finanční politiky Eva Kislingerová a další zástupci Magistrátu hl. m. Prahy. Náměstkyně zde, mimo jiné, vyjádřila svoji osobní podporu plánované rekonstrukce stanice. V rámci rekonstrukce by mělo být vybudováno nové zázemí záchranné stanice, léčebné i rehabilitační voliéry včetně vodní plochy a prostory pro veřejnost zahrnující i ekocentrum.

IMG_20160511_132935Lesy hl. m. Prahy provozují záchrannou stanici od roku 2012. Nejčastějšími pacienty jsou ježci, kachny divoké, netopýři, rorýsi, labutě a poštolky. Ročně projde péčí této stanice téměř tři tisíce živočichů. Pohotovostní linka ročně navíc zodpoví na 15 tisíc telefonátů, čímž se stanice stává jednou z nejvytíženějších v České republice.

„Jsem moc ráda, že jsem mohla na vlastní oči vidět, jak ve velmi skromných podmínkách s nadšením a velkým nasazením pracují převážně mladí záchranáři, kteří celoročně, dvacet čtyři hodin denně, poskytují maximální možnou péči nalezeným často velmi vážně zraněným a nemocným zvířatům.  Za to jim patří můj nesmírný obdiv a poděkování. Moc ráda bych nabídla svou pomoc zejména při prosazení plánované rekonstrukce, která je dle mého názoru velice potřebná,“ uvedla náměstkyně Eva Kislingerová.

Zdroj: MHMP