Aktuálně

Zájem veřejnosti prohlédnout si Rezidenci primátora přesáhl očekávání

31. 10. 2016 dod-rezidence-1

U příležitosti státního svátku se veřejnosti 28. října 2016 otevřely prostory Rezidence primátora hl. m. Prahy a Nové radnice na Mariánském náměstí. Zájem o primátorskou rezidenci přesáhl očekávání a kapacita prohlídkových skupin byla zcela naplněna. V budově Nové radnice, kde byl volně přístupný Velký jednací sál, v němž zasedají pražští zastupitelé, se každou hodinu průměrně vystřídalo 60 návštěvníků.

Prohlídky v Rezidenci začaly v 9 hodin a již po 16. hodině byla vyčerpána kapacita návštěvnických skupin s výkladem (celkem 1200 osob), jejichž prohlídkové okruhy byly připraveny až do 19 hodin.

V Rezidenci primátora se k průvodkyním kolem poledne připojila i pražská primátorka Adriana Krnáčová, která k výkladu přidala i své osobní poznatky.

dod-nova-radnice-2Další informace o Rezidenci primátora a dobové fotografie interiéru byly zájemcům k dispozici na venkovní panelové výstavě přímo na Mariánském náměstí. Výstava je zde instalována ke 140. výročí narození architekta Františka Roitha, který byl autorem řady pražských budov a právě i Rezidence primátora hl. m. Prahy.

Magistrát hl. m. Prahy připravil pro Den otevřených dveří informační brožury s fotografiemi a doprovodným textem v češtině a angličtině, což ocenili zejména zahraniční turisté, kteří se do obou budov přišli podívat.

Zdroj: MHMP