Víte to?

Zdravotničtí záchranáři budou využívat další základny pražských hasičů

5. 10. 2016 OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zdravotnická záchranná služba hl. m. Prahy bude jako svá výjezdní místa využívat další stávající i nově plánované základny Hasičského záchranného sboru hl. m. Prahy. Příslušnou koncepci rozvoje výjezdových základen pražských zdravotnických záchranářů schválila tento týden Rada hl. m. Prahy. V řadě případů se tak mohou zkrátit dojezdové doby, které bývají v přeplněné Praze někdy „na nože“.

Tento druh spolupráce mezi hasiči a zdravotníky se již osvědčil v případě tří základen, které již společně využívají. Jde o základny na Heyrovského náměstí, v Jinonicích a Krči. Nyní k nim přibude dalších pět základen, V Praze 2 v Sokolské ulici, V Praze 7 v Argentinské ulici, v Praze 10 v Průběžné ulici, v Modřanech a v Radotíně.

hs-1-sokolska-uliceUmístění výjezdových základen na stanicích HZS má tradici a vzhledem k demografickým parametrům daných oblastí, vztahem k dopravní infrastruktuře a ekonomickému zajištění provozních nákladů je výhodné. I budování dobrých vztahů mezi jednotlivými složkami integrovaného záchranného systému vede k dobrým výsledkům při společných zásazích. Společná součinnost se týká především závažných nehod a událostí s větším počtem postižených osob.

„Využití hasičských stanic zároveň umožní ve spolupráci s hasičským záchranným sborem lépe reagovat na rozdílnou charakteristiku městských částí, odlišnou dopravní infrastrukturu a další místní specifické podmínky, například omezenou průjezdnost kvůli nově koncipovaným tramvajovým tělesům,“ doplnil radní hl. m. Prahy Radek Lacko.

Zdroj: MHMP