Touláme se

Zoo na sobotu nachystala křtiny malého lachtana

11. 9. 2015 lachtan mládě

Nadcházející sobota 12. září 2015 bude v pražské zoo patřit lachtanům. Své jméno totiž dostane sameček lachtana jihoafrického, který se narodil 27. května a je momentálně jednou z hvězd nové kampaně Zoo Praha. Návštěvníci se dále mohou těšit na unikátní cvičení s lachtanem Melounem.

První dva měsíce byl malý lachtan v zázemí, kde se v bezpečí mělkého bazénku seznamoval s vodou. Již koncem srpna se chovatelé rozhodli pustit vnuka legendárního Gastona do venkovního bazénu, kde se od té doby předvádí veřejnosti. Nyní nastal čas představit také jeho jméno. Křtiny proběhnou tuto sobotu 12. září ve 13:30 u expozice lachtanů. Kmotrem mláděte lachtana se stane herec Jiří Langmajer.

lachtan mládě 3Pražská zoo si pro své návštěvníky na sobotu připravila i další novinku. Od 11:00 proběhne klasické komentované cvičení s lachtany a ve 13:00 se mohou těšit na speciální cvičení lachtana Melouna s chovatelem.

Lachtani jihoafričtí žijí v pražské zoo od roku 1991. Pražská zoo má ve své expozici momentálně šest lachtanů jihoafrických: samce Melouna, jeho matku Julinku, tchýni Báru, mládě Wendy a Abebu s malým samečkem.

Lachtan Meloun a ošetřovatel Jakub Mezei při nácviku