Touláme se

Advent přichází i do Prahy 6

3. 12. 2016 namesticko-p6

Místní radnice letos přichystala projekt Vánoce v Praze 6. V jeho rámci se od 8. do 25. prosince 2016 na místním Náměstíčku uskuteční každodenní pestrý a bohatý kulturní program. Ten bude doplněn o stánky s občerstvením, vánoční dětské dílničky a doprovodné společenské události v blízkém okolí. Náměstíčko se nachází na křižovatce ulic Kafkova a Wuchterlova.

„Stalo se už dobrým zvykem, že v prosinci ožívá zdejší Náměstíčko tou pravou vánoční atmosférou. Věřím, že z letošního programu by si vybral i zarytý odpůrce vánočních svátků Grinch,“ uvedl starosta Ondřej Kolář.

Celá událost bude slavnostně zahájena ve čtvrtek 8. prosince 2016 od 17 hodin koncertem Ústřední hudby Armády České republiky v tamním kostele Československé církve husitské. Program pak na témže místě vyvrcholí na Štědrý den tradiční Půlnoční mší. V neděli 25. prosince potom vše symbolicky završí Česká mše vánoční od Jakuba Jana Ryby pod taktovkou zkušené dirigentky Miriam Němcové.

Doprovodný kulturně-společenský program se bude paralelně konat i v Písecké bráně, Atelieru Kaštan a nedalekém Skleněném paláci.