Aktuálně

Běh pro gorily startuje již v sobotu z Hradčanského náměstí

18. 6. 2015 Nikoliv sraz prezidentů, ale charita...

V sobotu 20. června 2015 startuje ve 14 hodin již 6. ročník fantastické akce Běh pro gorily. Letos je místem startu i cíle Hradčanské náměstí. Na účastníky čeká nová trasa o délce 4 km a vězte, že není povinností běžet. Můžete si klidně vyrazit na procházku s kočárkem nebo jet na koloběžce a ani čtyřnohý miláček není překážkou.
Běh pro gorily je charitativní akce, která je zaměřena na podporu goril ve volné přírodě. Tato akce má ve světě tradici již od roku 2003. Pokud se chcete i vy aktivně zúčastnit Běhu pro gorily a tím přispět na jejich záchranu ve volné přírodě, tak se můžete nezávazně registrovat na odkazu ZDE . Registrovat se můžete až do sobotních 10:30 hod., pak už případně jen na místě, kde se stejně registrace ověřuje, platí se startovné a vydávají závodnické propriety, je zde šatna – převlékárna a úschovna.

bpg 000Startovat se bude z Hradčanského náměstí a poběží se v maskách goril okruh dlouhý cca 4 km, který bude zakončen opět na Hradčanském náměstí. Běžet se bude nejen historickým centrem Prahy, ale tentokrát i přes Petřín a cenu získá nejen ten, kdo dorazí do cíle jako první. A jen malé doporučení – šetřete síly, poběží se totiž pod Hradem a Nerudovkou dolů na Malostranské náměstí, pak po rovince Karmelitskou na Újezd a tam teprve začne to horší, tedy stoupák Petřínem.
V rámci doprovodného programu se můžete těšit na Hradčanském náměstí na známé hudební skupiny, africké bubeníky, DJ a zajímavé soutěže o hodnotné ceny. Na vylosovaného účastníka běhu čeká opět zájezd do Afriky od partnera akce Cestovní kancelář Čedok a ani letos se nezapomnělo na soutěž o nejoriginálnější gorilí kostým. Mezi dalšími cenami jsou třeba rodinné vstupné do Království železnic, rodinné vstupné do Zrcadlového bludiště, rodinné vstupné do Muzeum lega nebo také rodinné vstupné do Muzeum Grévin a spousta jiných. Časový rozpis a další podrobnosti najdete na odkazu ZDE a horké novinky sledujte na facebooku akce ZDE . Na náměstí na vás také čekají zajímavé ochutnávky.

bpg 003 bpg 004 Startovné činí 500 Kč na účastníka, který v jeho rámci obdrží masku, startovní číslo, jednorázové vstupné do fitness centra World Gym, jednorázové vstupné do Zoo Praha a další zajímavé dárky od partnerů akce. Platba startovného proběhne při ověření registrace před startem. Celý výtěžek ze startovného bude věnován na záchranu goril v Africe.

bpg 005 bpg 006Pomoci můžete i starým mobilem

Při letošním ročníku charitativního Běhu pro gorily se účastníci i diváci budou moci zapojit do dlouhodobého projektu Zoo Praha a společnosti REMA Systém, a.s. nazvaného „Přineste starý mobil – podpořte strážce pralesa“. Za každý vysloužilý mobilní telefon odevzdaný u stánku společnosti REMA Systém získá pražská zoologická zahrada 10 korun. Peníze se použijí na pořízení vybavení pro strážce biosférické rezervace Dja v Kamerunu. Stánek, kde bude možné nepotřebné mobilní telefony odevzdat, bude stát v cíli trasy Běhu pro gorily, tedy na Hradčanském náměstí.

bpg 002bpg 001