Aktuálně

Čerti na Čertovce i palubě lodí Pražských Benátek!

17. 11. 2019 Čerti na Čertovce - 004

Společnost Pražské Benátky ve spolupráci s Muzeem Karlova mostu připravila na předvečer svátku sv. Mikuláše (5. 12. 2019) již tradiční čertovské plavby pro děti a jejich rodiče. Vltavské břehy zaplní čertovská cháska, ale na palubě celodřevěných lodí budete v bezpečí!

Čerti na Čertovce - 008

 

 

 

 

Pro velký zájem se konají dva různé typy plaveb:

Čerti na Čertovce

Čerti na Čertovce představují plavby na lodích typu Vodouch. Celodřevěné lodě vplouvají i do známého vodního kanálu – Čertovky. Při 30 minutové plavbě vychrlí čerti z břehů na děti a jejich rodiče strašidelné pověsti a příběhy plné ohně. Na Vltavě se potkáte i se samotným andělem a Mikulášem, který hodné děti náležitě odmění! Nenechte si ujít Čertovku plnou odlesků čertovských ohňů. Lodě vyplouvají každých 15 min. od 17:00 do 21:00 hod. z podzemního přístaviště Judita (Křižovnické náměstí č. 3, Praha 1).

Čerti na Čertovce - 003Čerti na palubě

Zažijte plavbu na Salonní rychlolodi Nepomuk – nejstarší osobní lodi v Praze. Salonní rychloloď Nepomuk vypluje poprvé již v 16:00. Plavba na lodi, jejíž dvoutaktní dieselový motor tepe v rytmu lidského srdce, je sama o sobě velkým zážitkem, který bude zejména pro děti umocněn přítomností anděla, Mikuláše a čertů na palubě.

Čerti na Čertovce - 002Muzeum Karlova mostu bude po dobu akce otevřeno pro návštěvníky za symbolických 20 Kč. Přijďte navštívit výstavu „Historie vánoční hudby“. V letošní expozici se můžete těšit nejen na známý slaměný a rybí betlém v nadživotní velikosti, ale i na mnohé další betlémy a historické hudební nástroje. Přijďte se dozvědět, jak to je a bylo s historií vánoční hudby.

Vstupné: 340 Kč/dospělí ; 150 Kč/dítě (od 2 do 14 let) ; Děti do 2 let zdarma

Na akci je NUTNÉ MÍT ZAKOUPENÉ LÍSTKY PŘEDEM.

Více informací na www.prazskebenatky.cz , kde se nachází i speciální rezervační systémy na obě akce.

Akce je pořádána ve spolupráci s Muzeem pražských pověstí a strašidel.

Zdroj: TZ Pražské Benátky s.r.o.

Plakátek k akci je zde : Čerti na Čertovce 2019

Čerti na Čertovce - 001