Víte to?

Jaké krátké výluky v provozu tramvají nás čekají v listopadu 2015

3. 11. 2015 TT rekonstrukce havlíčkova 104

Kromě plánovaných delších výluk v tramvajové dopravě v hlavním městě v měsíci listopadu 2015 se cestující setkají i krátkodobými přerušeními provozu, která se provádějí zejména z důvodu údržby tramvajových tratí. Některé z nich padají do víkendů a jsou delší, další pak proběhnou v pracovních dnech, a pokud v noci spíte, tak si jich ani nevšimnete.

Jiří Štábl

Jiří Štábl

„Krátkodobých výluk se koná ročně více než sto. Většinou se jedná o krátkodobou údržbu tratí, která je v režimu provozu tramvají v Praze – 24 hodin denně a 7 dní v týdnu – naprosto nezbytná,“ říká mluvčí dopravního podniku Jiří Štábl a vysvětluje: „Menší množství krátkodobých výluk je organizováno také pro tzv. cizí investory nebo pro sportovní a společenské akce. Náklady údržby tratí jsou různé a nejvíce je ovlivňuje cena materiálu. Některé stojí pouze režijní náklady – mzdy a režii strojů či zařízení, jiné znamenají kromě nákladů režijních nejčastěji výměnu zařízení v ceně několika set tisíc korun“. A co nás tedy čeká v listopadu 2015 konkrétně?

Ve středu 4. 11. 2015 od 0:15 hod. do 3:15 hod. bude přerušen provoz tramvají v ulici Na Moráni (ve směru od Palackého náměstí k zastávce Karlovo náměstí), v uvedeném směru.
Změny tras tramvajových linek (v uvedeném směru)
Linka č. 52
bude ve směru od Modřan v úseku Palackého náměstí – Lazarská odkloněna přes zastávky Jiráskovo náměstí a Myslíkova.
Linka č. 54 bude ve směru od Barrandova v úseku Zborovská – Lazarská odkloněna přes zastávky Jiráskovo náměstí a Myslíkova.
Náhradní doprava nebude zavedena.

V sobotu 7. 11. 2015 od 7:00 hod. do 20:00 hod. bude obousměrně přerušen provoz tramvají v ulici Za Ženskými domovy.
Změny tras tramvajových linek
Linka č. 7
bude v úseku Zborovská – Křížová odkloněna přes zastávku Anděl v Plzeňské ulici.
Náhradní doprava nebude zavedena.

V neděli 8. 11. 2015 od 7:00 hod. do 18:00 hod. bude obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Na Knížecí – Radlická.
Změny tras tramvajových linek
Linka č. 7
bude ve směru od Černokostelecké ze zastávky Na Knížecí odkloněna na Smíchovské nádraží, kde bude ukončena.
V trase Radlická – Laurová – Anděl – Na Knížecí – Laurová – Radlická bude zavedena náhradní autobusová doprava X7.

V pátek 13. 11. 2015 od 0:40 hod. do 2:40 hod. bude obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Strossmayerovo náměstí – Hradčanská.
Změny tras tramvajových linek
Linky č. 51 a 56
budou v úseku Dlouhá třída – Hradčanská odkloněny přes zastávky Čechův most, Malostranská a Chotkovy sady.
V trase Náměstí Republiky – Dlouhá třída – Strossmayerovo náměstí – Letenské náměstí – Hradčanská bude zavedena náhradní autobusová doprava X56.

V noci z pondělí 23. 11. na úterý 24. 11. 2015 od 20:00 hod. do 4:35 hod. bude obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Balabenka – Nádraží Vysočany – Starý Hloubětín.
Změny tras tramvajových linek
Linky č. 16 a 54
budou ve směru z centra ukončeny na Palmovce.
V trase Palmovka – Nádraží Vysočany – Špitálská – Kolbenova – Hloubětín – Lehovec bude v denním provozu zavedena náhradní autobusová doprava X16 (vybrané spoje jen v trase Palmovka – Špitálská) a v nočním provozu náhradní autobusová doprava X54.

Od soboty 28. 11. (0:50 hod.) do neděle 29. 11. 2015 (18:00 hod.) bude obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Ohrada – Palmovka.
Změny tras tramvajových linek
Linka č. 1
bude ve směru od Sídliště Petřiny ze zastávky Palmovka odkloněna přes zastávky Stejskalova, Bulovka, Kobylisy a Ládví do zastávky Sídliště Ďáblice, kde bude ukončena.
Linka č. 10 bude ve směru od Sídliště Řepy ze zastávky Biskupcova odkloněna přes zastávky Ohrada a Chmelnice na Spojovací, kde bude ukončena.
Linka č. 12 bude ve směru od Sídliště Barrandov ze zastávky Palmovka prodloužena přes zastávky Balabenka, Nádraží Vysočany, Kolbenova, Starý Hloubětín a Hloubětín do zastávky Lehovec, kde bude ukončena.
Linky č. 16 a 55 budou ve směru z centra ze zastávky Biskupcova odkloněny přes Ohradu do zastávky Vozovna Žižkov, kde budou ukončeny.
V denním provozu bude zavedena náhradní autobusová doprava X10 v trase Biskupcova – Palmovka. V nočním provozu bude zavedena náhradní autobusová doprava X55 v trase Biskupcova – Ohrada – Palmovka – Bulovka – Ke Stírce – Kobylisy – Vozovna Kobylisy.

TT rekonstrukce havlíčkova 101