Víte to?

Jaké krátkodobé výluky v provozu tramvají nás čekají v lednu 2016

3. 1. 2016 Klárov výluka MHD 003

Začátek letošního roku bude ve znamení menšího počtu krátkodobých výluk v provozu tramvají, než bývá běžné. Ty opravdu neodkladné jsou pak situovány především do víkendových dnů či období večerního či nočního provozu, takže vám maximálně drobně zkomplikují víkendové výlety nebo večerní návraty z kulturních a podobných akcí.

Krátkodobých výluk se koná ročně více než sto. Většinou se jedná o krátkodobou údržbu tratí, která je v režimu provozu tramvají v Praze (24 hodin denně 7 dní v týdnu) nezbytná. Menší množství krátkodobých výluk je organizováno také pro tzv. cizí investory nebo pro sportovní a společenské akce. Náklady údržby tratí jsou různé a nejvíce je ovlivňuje cena materiálu.

Aneta Řehková

Aneta Řehková

„Některé stojí pouze režijní náklady (personální náklady, režie strojů a zařízení), jiné znamenají kromě nákladů režijních nejčastěji výměnu zařízení v ceně několika set tisíc korun,“ říká mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková.

Co nás tedy čeká a nemine?

– V noci ze čtvrtka 7. 1. (20:00 hod.) na pátek 8. 1. 2016 (5:00 hod.) je přerušen provoz tramvají v úseku Národní divadlo (na Masarykově nábřeží) – Staroměstská, v uvedeném směru.
Změny tras tramvajových linek (v uvedeném směru)
Linka č. 17
je ve směru od Modřan v úseku Jiráskovo náměstí – Čechův most odkloněna přes zastávky Myslíkova, Národní třída, Národní divadlo, Újezd, Hellichova, Malostranské náměstí a Malostranská. Linka č. 18 je ve směru od Vozovny Pankrác v úseku Národní divadlo – Malostranská odkloněna přes zastávky Újezd, Hellichova a Malostranské náměstí. Linka č. 53 je ve směru od Vozovny Pankrác v úseku Národní divadlo – Právnická fakulta odkloněna přes zastávky Újezd, Hellichova a Malostranské náměstí.
Náhradní doprava není zavedena.

– V neděli 10. 1. 2016 od 7:30 hod. do 15:00 hod. je obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Nádraží Holešovice – Ke Stírce.
Změny tras tramvajových linek
Linka č. 17
je v úseku Nádraží Holešovice – Ke Stírce odkloněna přes zastávky Ortenovo náměstí, Libeňský most, Palmovka a Bulovka.
V trase Nádraží Holešovice – Hercovka – Kobylisy je zavedena náhradní autobusová doprava X17.

– V sobotu 16. 1. 2016 od 7:00 hod. do 15:00 hod. je obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Balabenka – Nádraží Libeň – Kbelská.
Změny tras tramvajových linek
Linka č. 8
je ve směru z centra ze zastávky Balabenka odkloněna přes zastávky Divadlo Gong a Poliklinika Vysočany na Nádraží Vysočany, kde je ukončena (nástupní zastávka Vysočanská). Linka č. 25 je ve směru od Vypichu ukončena na Palmovce.
V trase Palmovka – Nádraží Libeň – Lehovec je zavedena náhradní autobusová doprava X25.

– V neděli 17. 1. 2016 od 7:30 hod. do 11:00 hod. je obousměrně přerušen provoz tramvají v úsecích Palmovka – Ke Stírce a Kobylisy – Sídliště Ďáblice.
Změny tras tramvajových linek
Linka č. 3
je zkrácena do trasy Nádraží Braník – Palmovka. Linka č. 10 je ve směru z centra ze zastávky Palmovka odkloněna přes zastávky Balabenka, Divadlo Gong a Poliklinika Vysočany na Nádraží Vysočany, kde je ukončena (nástupní zastávka Vysočanská).
V trase Palmovka – Ke Stírce – Kobylisy je zavedena náhradní autobusová doprava X3 a v trase Palmovka – Ke Stírce – Kobylisy – Ládví – Sídliště Ďáblice je zavedena náhradní autobusová doprava X10.

– V noci ze čtvrtka 28. 1. (21:15 hod.) na pátek 29. 1. 2016 (4:15 hod.) je přerušen provoz tramvají v úseku Brusnice – Malovanka, v uvedeném směru.
Změny tras tramvajových linek (v uvedeném směru)
Linka č. 22
je v úseku Pražský hrad – Malovanka odkloněna přes dočasně přemístěnou zastávku Brusnice, Vozovnu Střešovice a Hládkov.
Změny tramvajových zastávek
Po dobu výluky je pro linku č. 22 přemístěna zastávka Brusnice (pro směr Bílá Hora) před křižovatku ulic Jelení a U Brusnice.
Náhradní doprava není zavedena.

Ilustrační foto

Ilustrační foto