Víte to?

Jaké krátkodobé výluky v provozu tramvají nás ještě čekají v červnu 2016

6. 6. 2016 U Plynárny RTT zahájení 002

Ani šestý letošní měsíc se metropole neobejde bez krátkodobých výluk v provozu tramvají. Jejich počet ale bude relativně malý. Ty opravdu neodkladné jsou pak situovány především do víkendových dnů či období večerního či nočního provozu, takže vám maximálně drobně zkomplikují víkendové výlety nebo večerní návraty z kulturních a podobných akcí.

„Krátkodobých výluk se koná ročně více než sto. Většinou se jedná o krátkodobou údržbu tratí, která je v režimu provozu tramvají v Praze – 24 hodin denně 7 dní v týdnu – nezbytná. Menší množství krátkodobých výluk je organizováno také pro tzv. cizí investory nebo pro sportovní a společenské akce. Náklady údržby tratí jsou různé a nejvíce je ovlivňuje cena materiálu,“ říká mluvčí DPP Aneta Řehková.

V sobotu 11. 6. 2016 od 9:00 hod. do 13:00 hod. je obousměrně přerušen provoz tramvají v ulicích Na Žertvách a U Balabenky.

Změny tras tramvajových linek: Linky č. 8, 16 a 25 jsou v oblasti Palmovky vedeny Sokolovskou ulicí. Linka č. 12 je v oblasti Palmovky také vedena Sokolovskou ulicí a dále je prodloužena přes zastávky Balabenka, Divadlo Gong a Poliklinika Vysočany do zastávky Nádraží Vysočany, kde je ukončena (nástupní zastávka Vysočanská).
Změny tramvajových zastávek: Po dobu výluky je v obou směrech zřízena zastávka Palmovka v Sokolovské ulici.
Náhradní doprava není zavedena.

V neděli 12. 6. 2016 od 7:30 hod. do 10:00 hod. je obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Průběžná – Nádraží Hostivař.

Změny tras tramvajových linek: Linka č. 22 je ve směru z centra ze zastávky Průběžná odkloněna přes zastávky Strašnická, Solidarita a Nové Strašnice do zastávky Černokostelecká, kde je ukončena. Linka č. 26 je ve směru z centra ze zastávky Strašnická odkloněna přes Průběžnou na Kubánské náměstí, kde je ukončena.
V trase Strašnická – Na Hroudě – Zahradní Město – Nádraží Hostivař je zavedena náhradní autobusová doprava X26.
Od 10:00 hod. do 17:00 hod. navazuje obousměrné přerušení provozu tramvají již pouze v úseku Radošovická – Nádraží Hostivař.
Změny tras tramvajových linek: Mění se dopravní opatření pro linku č. 22. Všechny spoje linky 22 jsou vedeny v trase Bílá Hora – Nádraží Strašnice (nástupní zastávka Radošovická).
Ostatní dopravní opatření týkající se tramvajové linky 26 i náhradní autobusové dopravy zůstávají v platnosti.

V sobotu 18. 6. 2016 od 7:30 hod. do 17:00 hod. je obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Vítězné náměstí – Divoká Šárka.

Změny tras tramvajových linek: Linka č. 5 je ve směru z centra ze zastávky Hradčanská odkloněna přes zastávky Prašný most, Vozovna Střešovice a Hládkov na Malovanku, kde je ukončena (nástupní zastávka Královka). Linka č. 26 je ve směru z centra ze zastávky Vítězné náměstí odkloněna do zastávky Nádraží Podbaba, kde je ukončena.
V trase Divoká Šárka – Nádraží Veleslavín – Bořislavka – Dejvická – Vítězné náměstí je zavedena náhradní autobusová doprava X26.

V noci ze čtvrtka 23. 6. (21:00 hod.) na pátek 24. 6. 2016 (5:00 hod.) je přerušen provoz tramvají v ulicích Dlážděná a Havlíčkova ve směru od Senovážného náměstí k ulici Na Poříčí (v uvedeném směru).

Změny tras tramvajových linek (v uvedeném směru): Linky č. 3, 14 a 52 jsou v úseku Lazarská – Bílá labuť odkloněny přes zastávky Národní třída, Národní divadlo, Staroměstská, Čechův most a Náměstí Republiky. Linka č. 5 je v úseku Hlavní nádraží – Malostranská odkloněna přes zastávky Jindřišská, Václavské náměstí, Lazarská, Národní třída, Národní divadlo a Staroměstská. Linky č. 24, 51, 54 a 56 jsou v úseku Lazarská – Strossmayerovo náměstí odkloněny přes zastávky Národní třída, Národní divadlo, Staroměstská a Čechův most. Linka č. 26 je v úseku Nákladové nádraží Žižkov – Náměstí Republiky odkloněna přes zastávky Biskupcova, Krejcárek, Palmovka, Libeňský most, Maniny, Tusarova, Vltavská, Těšnov a Bílá labuť.
V denním provozu je (pouze v uvedeném směru) v trase Karlovo náměstí – Lazarská – Václavské náměstí – Masarykovo nádraží – Florenc zavedena náhradní autobusová doprava X3. V nočním provozu je (pouze v uvedeném směru) v trase Lazarská – Václavské náměstí – Masarykovo nádraží – Náměstí Republiky – Strossmayerovo náměstí zavedena náhradní autobusová doprava X51.

V sobotu 25. 6. 2016 od 3:30 hod. do 19:00 hod. je obousměrně přerušen provoz tramvají v ulici Za Ženskými domovy.

Změny tras tramvajových linek: Linka č. 7 je v úseku Zborovská – Křížová odkloněna přes zastávku Anděl v Plzeňské ulici.
Náhradní doprava není zavedena.

V sobotu 25. 6. 2016 od 7:30 hod. do 15:00 hod. je obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Malovanka – Bílá Hora.

Změny tras tramvajových linek: Linky č. 22 a 25 jsou ve směru z centra ukončeny na Malovance (nástupní zastávka Královka).
V trase Malovanka – U Kaštanu – Vypich – Bílá Hora je zavedena náhradní autobusová doprava X22.