Lampárna

Metropole s předstihem informuje o dopravních uzavírkách na rok 2017

11. 1. 2017 DSC06563

Na redakci se často obracejí čtenáři s dotazem, kdy se v Praze bude něco kopat a bude se muset jezdit jinudy, než jsou zvyklí. Rádi proto přinášíme úvodní článek o plánovaných problémech, které nás budou v roce 2017 čekat. Není to sice výčet všeho, ale za takový počin má magistrát u nás velké + . Ještě aby si toho všimly redakce občasníků všech městských částí a bude to velmi přínosné.

V tiskovém středisku magistrátu představil 11. ledna 2017 na tiskové konferenci náměstek primátorky Petr Dolínek aktuálně známý plán uzavírek na rok 2017. Metropole počítá s investicemi, které se nějak dotknou dopravy, ve výši okolo 2 miliard korun a s možným dalším zapojením zhruba miliardy z dalších zdrojů.

Petr Dolínek

Petr Dolínek

Investice, které se nějak dotýkají dopravy a tedy vynucených uzavírek, budou „mít na svědomí“ především firmy jako: Technická správa komunikací (TSK), Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP), Pražská vodohospodářská společnost (PVS) a Pražské vodovody a kanalizace (PVK). Již ze skladby firem je tedy zřejmé, o jaké investiční akce půjde.

„Dnes jsem představil plánované uzavírky v roce 2017 na území Prahy. Pokud půjde vše podle plánu, měla by být letos mnohem lepší koordinace než v předchozích letech a Pražané by měli pocítit, že se do oprav skutečně investuje,“ uvedl náměstek primátorky Petr Dolínek.

Českobrodská opravy vozovky 001Další balíček omezení pak půjde na vrub participace při opravě a údržbě nadřazené dopravní sítě. Zde si náměstek Dolínek pochvaloval, že se letos po dlouhé době podařilo dosáhnout dohody se Státním fondem dopravní infrastruktury (SFDI) a Praha bude tušit a může se lépe připravit na akce probíhající na Pražském okruhu a dalších komunikacích, které jsou ve správě státu. Právě zde se nachází část z výše zmíněné miliardy dalších prostředků.

S ohledem na velký počet akcí zde dnes nechceme vypichovat jen některé z nich a doporučujeme čtenářům, aby se podívali do přiloženého souboru Dopravní omezení pro rok 2017 (soubor XLS), kde si podle městských částí mohou sami zjistit, co je čeká a nemine. K některým akcím se pak vrátíme detailněji podle významu a doby spuštění.

Jen jednu si neodpustíme nezmínit. Po dlouhých letech zřejmě zmizí (za cenu skoro dvouletého omezení) neskutečný tankodrom, který několikrát bodoval v anketách o největší díry ve vozovce – ulice U seřadiště v Praze 10.

U Seřadiště Praha 10 - 1