Zeptali jsme se

Museum Kampa nabídne pro děti v srpnu zajímavý příměstský tábor

18. 6. 2015 mk pt 002

Nabídka letních příměstských táborů se rok od roku rozšiřuje a pořadateli se stávají i firmy a instituce, od kterých by to leckdo ani nečekal. Jednou z nich je i známé Museum Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových, které sídlí v Sovových mlýnech hned u Vltavy na jejím levém břehu.

Redakci proto zajímalo, co tato kulturní instituce, která je celosvětově známá spíš svými sbírkami středoevropského moderního umění a děl Františka Kupky a Otto Gutfreunda může dětem o prázdninách nabídnout. Obrátili jsme se proto na Terezu Mléčkovou z lektorského oddělení Musea Kampa, aby nám v malinkém rozhovoru představila jejich letní příměstský tábor, který nese název Léto pro děti.

 

mk pt 003Pravá Praha: Co vás vlastně přivedlo na zajímavou myšlenku udělat pro děti v Museu příměstský tábor?
Tereza Mléčková:
V Museu Kampa pořádáme každý měsíc dílny pro rodiny s dětmi, které jsou velmi oblíbené a děti se svými rodiči i prarodiči se k nám pravidelně vrací. Prázdniny se blížily a rodiče se nás ptali, jestli chystáme nějaký podobný program také na léto. První impuls tak vzešel z jejich strany. Uvědomujeme si také, že ne všechny děti mají možnost trávit léto u babiček na venkově nebo na klasických letních táborech a chtěli jsme pro ně vytvořit zábavnou vzdělávací aktivitu přímo v Praze. Pokud si tedy chcete v létě dopřát chvilku pro sebe a zároveň se nebát o zábavu vašich dětí, tak neváhejte a přihlaste děti do našeho speciálního letního programu – příměstského tábora.

Pravá Praha: Co tedy na děti čeká?
Tereza Mléčková:
Dopoledne si budeme povídat o umělcích a jejich dílech v muzeu a aktivně tvořit. V poledne si společně dáme oběd, který je zajištěn v muzejní restauraci a odpoledne pak bude patřit zábavným hrám v parku, kde se děti pořádně vyřádí. Pro děti jsou připraveny i sladké odměny a ti nejšikovnější si mohou odnést diplom s podpisem paní Medy Mládkové.

mk pt 006Pravá Praha: Máte pro účastníky tábora nějaké věkové či jazykové limity?
Tereza Mléčková:
V minulém ročníku jsme na táboře měli děti od 7 do 13 let, a jelikož se nám toto věkové rozpětí osvědčilo, máme to stejně i letos. Co se jazyka týče, program probíhá pouze v češtině. Pro děti hovořící anglicky pořádáme ale jednou za čas dílny v anglickém jazyce.

Pravá Praha: Jak velký je váš lektorský tým, který se bude o děti starat a jak jste na tom s pojištěním účastníků?
Tereza Mléčková:
O děti se budou starat dvě zkušené lektorky, které pracovaly s dětmi již před svým působením v Museu Kampa a začínaly třeba jako táborové vedoucí. V případě, že se nám sejde komornější skupinka do šesti účastníků, bude s dětmi lektorka jen jedna. V ceně programu, jak jsem již říkala, je oběd a další občerstvení, veškeré výtvarné pomůcky, a chystáme také jedno malé překvapení. Pojištění v ceně Léta pro děti zahrnuto není.

Pravá Praha: Je tábor určený jen pro děti z Prahy 1 nebo je otevřený pro všechny zájemce z celé metropole?
Tereza Mléčková:
Tábor je pro všechny děti od Aše až po Ostravu :-) .

mk pt 005Pravá Praha: Pro některé rodiče může být doba 10 až 16 hodin problémem s přivážením či vyzvedáváním, je možné to nějak vyřešit?
Tereza Mléčková:
Uvědomujeme si, že desátá ranní může po některé rodiče představovat komplikace, ale jelikož je muzeum otevřeno od 10:00, nemůžeme s časem programu nijak pohybovat. Pokud k nám své děti rodiče přece jen dopraví, věřím, že nebudou litovat. Garantujeme malé skupinky do max. počtu 12 dětí, individuální přístup, kulturní rozvoj Vašich dětí v krásném prostředí Sovových mlýnů a spoustu zábavy.

Pravá Praha: A to nejdůležitější na závěr. Jak moc by měli rodiče s přihlašováním spěchat?
Tereza Mléčková:
Rodičům doporučujeme, aby se nám ozvali do poloviny července. Stává se, že se uvolní místo i úplně na poslední chvíli, ale to už je přece jen větší risk. Budeme se na všechny malé návštěvníky moc těšit!

DSC01137

Nádvoří Musea Kampa

Kdy, kde za kolik a jak…

Kdy: Od 3. do 7. srpna a od 10. do 14. srpna 2015, je možno hlásit se i na jednotlivé dny. Zkušení lektoři Musea Kampa se postarají vašim dětem o nabitý program vždy od 10:00 do 16:00 hod.
Kde: Museum Kampa (U Sovových mlýnů 2, Praha 1 – Malá strana)
Za kolik: Cena: 490 Kč/den, v ceně je oběd, malá sladká odměna a nápoj v průběhu celého workshopu. V případě závazného přihlášení na celý týden a platby předem je na výslednou cenu uplatněna sleva 10%.
Jak se přihlásit: vaše rezervace přijímáme a další informace poskytneme na e-mailové adrese [email protected] nebo na telefonním čísle +420 777 357 480 .
Další informace: www.museumkampa.cz nebo i na našem facebooku ZDE .

mk pt 001