Aktuálně

Na Střeláku se ve čtvrtek uskuteční 2. ročník Veletrhu sociálních služeb Prahy 1

15. 6. 2015 veletrh sociálních služeb ss 001

Ve čtvrtek 18. června 2015 se na Střeleckém ostrově pod mostem Legií od 14 hodin uskuteční druhý Veletrh poskytovatelů sociálních služeb Městské části Praha 1. Na akci se představí organizace působící v neziskovém sektoru. Chybět nebude ani kvalitní kulturní program, který bude přizpůsoben tématu celé akce.

S činností jednotlivých organizací se budou moci návštěvníci seznámit přímo u jednotlivých stánků, kde budou působit přímo zástupci konkrétních organizací. Těšit se můžou i na občerstvení za mimořádně nízké „sousedské“ ceny, které nabídne společnost DELICATO RESTAURANTS. Příkladem je párek v rohlíku za 8 Kč či Malinovka za 10 Kč.

 

Michaela Marksová-Tominová a Šárka Chládková Táborská

Michaela Marksová-Tominová a Šárka Chládková Táborská

Na veletrhu se představí nejen 30 organizací, jejichž nezisková působnost se zaměřuje například na seniory, tělesně postižené, nebo osoby ohrožené domácím násilím, ale také na organizace a občanská sdružení působící na poli volnočasových aktivit nebo vzdělávání. Změnou je, oproti loňskému programu, zaměření na rodiny s dětmi. To se projeví nejen v bohatém kulturním programu na pódiu, ale také v doprovodném programu na ostrově.

veletrh sociálních služeb ss 004„Kulturní program by měl letos být více jakýmsi důstojným odlehčením a také vyvážením celé akce. Zaměřen bude i na rodiny s dětmi. Těšit se tak můžete nejen na Ondřeje Rumla či dětský sbor Bobulky, ale také na skákací hrad, malování na obličej či výtvarnou dílnu. Pomyslnou moderátorskou štafetu po Alexandru Hemalovi a Haně Heřmánkové, letos převezme Mahulena Bočanová, která má s handicapovanými lidmi osobní zkušenosti“ – uvedla předsedkyně výboru pro sociální a bytovou politiku, bezdomovectví a protidrogovou problematiku a zároveň iniciátorka celého projektu Šárka Chládková Táborská. Význam akce podtrhuje záštita, kterou nad akcí převezme ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová-Tominová. Patronkou se stane radní pro sociální politiku hl. m. Prahy Irena Ropková.

veletrh sociálních služeb ss 005

veletrh ss 08 06

veletrh sociálních služeb ss 003