Touláme se

Na výstavišti v Letňanech vypukne v sobotu dvoutýdenní svátek Lega

8. 6. 2015 LEGO festival_ilustrační fotografie (1)

Od poloviny června zažije Praha rodinný festival milovníků legendární stavebnice. Pro dvoutýdenní svátek stavění je na výstavišti v Letňanech připraveno na sedm milionů kostiček. První LEGO KidsFest u nás můžete navštívit denně od 13. do 28. června 2015.

Na malé i velké stavitele čekají unikátní LEGO stavby, zábavné atrakce, specializované LEGO zóny pro všechny věkové kategorie, soutěže o ceny a hromady kostek k vlastnímu kreativnímu tvoření.

LEGO KidsFest je celosvětově úspěšný svátek kostiček, her a tvořivosti, kterého se letos dočkají i čeští stavitelé. Na ploše téměř 10 000 metrů čtverečních ohromí milovníky kostek unikátní LEGO výtvory certifikovaných stavitelů ze zahraničí i od českých fanoušků. Chybět samozřejmě nebudou desítky specializovaných LEGO zón, které budou připraveny na nekonečné hodiny stavění. Pro tvořivé návštěvníky bude k dispozici více než 7 miliónů kostiček LEGO, ze kterých si mohou vytvořit cokoliv, co je napadne.

Podívejte se, jak bude vypadat největší český LEGO model na festivalu LEGO KidsFest.

Podívejte se, jak bude vypadat největší český LEGO model na festivalu LEGO KidsFest.

„LEGO KidsFest je dvoutýdenní festival, který je ve střední Evropě ojedinělou akcí nabitou kreativitou a hraním. Ocení ho příznivci složitějších LEGO modelů, celé rodiny i úplně nejmenší, začínající stavitelé. Každý fanoušek LEGO kostiček se u nás pořádně vyřádí a bude odcházet plný zážitků,“ slibuje marketingový manažer společnosti LEGO Trading Petr Břoušek a dodává: LEGO KidsFest navštíví také certifikovaní stavitelé uměleckých děl z LEGO kostek, jako je Sean Kenney z New Yorku, Dirk Denoyelle z Belgie nebo René Hoffmeister z Německa, kteří si pro české návštěvníky připravili množství uměleckých děl, jež budou v Praze k vidění poprvé.“

Festival je otevřený všem stavitelům bez rozdílu věku, je vhodný také pro maminky s nejmenšími dětmi a díky modernímu zázemí nabízí i bezbariérový vstup a množství odpočinkových zón. Pro vyhladovělé milovníky kostek je v areálu připraven dostatečný počet stánků s občerstvením nebo si zde mohou pochutnat na vlastní svačině. K dispozici bude i speciální LEGO Minikino, obchod nebo zóna pro fanoušky. Vstupenky je možné zakoupit v sítích Ticketpro nebo na místě, přičemž děti do dvou let mají vstup zdarma.

Planek_LEGO KidsFestCZNávštěvní hodiny
pondělí až pátek:
od 10 do 19 hod.
sobota a neděle: od 9 do 14 hod. dopolední vstupy, od 14 do 19 hod. odpolední vstupy

O skupině LEGO
Skupina LEGO je soukromá rodinná společnost se sídlem v dánském Billundu. Byla založena v roce 1932 a dnes je jedním z největších světových výrobců hraček. Společnost si klade za cíl rozvíjet představivost a kreativní schopnosti dětí. Výrobky LEGO se prodávají ve 130 zemích světa.