Touláme se

Pražská muzejní noc 2015 klepe na dveře

12. 6. 2015 pmn logo pražská muzejní noc

V pořadí již 12. ročník Pražské muzejní noci (PMN) proběhne v sobotu 13. června 2015. Tato oblíbená kulturně-prezentační akce propagující činnost muzeí a galerií přináší již od roku 2004 možnost prozkoumat kulturní dědictví metropole v tak trochu jiném světle. Letos se do Pražské muzejní noci zapojí 48 muzeí, galerií a dalších kulturních institucí v 80 objektech. Tak neváhejte a vyrazte!

I v roce 2015 zůstane Pražská muzejní noc věrná své základní myšlence, kterou je návštěva muzeí a  galerií v netradičním nočním čase (19:00 až 1:00 hodin)vstup a doprava zdarma. Nebude chybět ani bohatý doprovodný program, který se stal pro akci typickým. Pražskou muzejní noc pořádají Národní muzeum, Dopravní podnik hlavního města Prahy a Asociace muzeí a galerií ČR ve spolupráci s dalšími institucemi. No a ještě doporučení. Určitě klikněte na odkaz výše, stránky mají povedené a opravdu přehledné (Y). Velmi dobře jim také funguje facebook na odkazu ZDE .

nočníky muzeum Muzeum historických nočníků a toalet 001

Co je dobré ještě vědět

Jak se kam dostanu? – Doprava během sobotní noci bude zajištěna speciálními autobusovými linkami, které zřizuje Dopravní podnik hlavního města Prahy. Letos bude k dispozici 11 linek, které vás dopraví do všech objektů zapojených institucí po celé Praze. Centrálním přestupním bodem bude jako každoročně náměstí Jana Palacha u stanice metra A Staroměstská.

Kde se můžu informovat? – Informační stany budou umístěny jako každoročně na Václavském náměstí před Historickou budovou Národního muzea a na náměstí Jana Palacha – na Václavském náměstí v pátek 12. 6. od 12 do 19 hodin a v sobotu 13. 6. od 10 do 24 hodin, na nám. Jana Palacha jen v sobotu od 10 do 24 hodin. Pracovníci informačních stanů vám ochotně poradí, kam se zajít podívat, jak se kam dostanete i kde mají zábavný program například pro děti. K dispozici budou také mapky dopravy se seznamem zapojených institucí.

e-Muzejní noc? – Váš osobní program sobotní noci si můžete naplánovat v aplikacích Moje muzea a Moje noc. Seznam objektů, do kterých se půjdete podívat či programů, na které se chystáte, si můžete nejen vytisknout a přinést s sebou, ale i sdílet s vašimi přáteli na Facebooku. Webové stránky Pražské muzejní noci vám budou i letos dostupné ve vašem mobilním telefonu, stačí vyhledat m.prazskamuzejninoc.cz a dozvíte se vše potřebné.

Na snímcích uprostřed je Muzeum historických nočníků a toalet a dole pak nováček PMN – Knihovna Akademie věd ČR.

Nováèek PMN - Knihovna Akademie vìd ÈR