Touláme se

Signal festival zve na nevšední zážitky již potřetí

14. 10. 2015 SF foto 006

Videomapping, site-specific projekce, světelné a interaktivní instalace a další doprovodný program, to vše po roce do historického centra Prahy přináší Signal festival, který se stal nejnavštěvovanější kulturní akcí v České republice.

Již třetí ročník proběhne od čtvrtka 15. do neděle 18. října 2015 v Praze a těšit se můžete na 21 světelných instalací. V letošním roce rozšířil Signal festival své aktivity hned o několik programových novinek. Kromě vzdělávací platformy TRANSMIT a odborné konference SIFF proběhnou také dva hudební večery spojené s vizuálním uměním.

SF foto 002Díky propojení nových technologií s kreativitou českých i zahraničních umělců budou mít Pražané i návštěvníci metropole opět možnost navštívit ulice hlavního města zalité světlem a barvami. Mezi nejlepší instalace letošního roku patří bezpochyby tři velkolepé videomappingy, z nichž jeden bude trojrozměrný a diváky s 3D brýlemi vtáhne do abstraktního světa světelného umění. Na několika lokacích budou světlo ovládat dokonce sami návštěvníci, a to buď pohybem, hlasem nebo skrze nové technologie.

Vedle videomappingů a interaktivních instalací festival chystá také monumentální světelné projekty. Tím nejlákavějším je obří světelná síť, reagující na geografické aspekty Země, umístěná na náměstí Jana Palacha před Rudolfinem a SIGNAL Dóm na Klárově, uvnitř kterého bude probíhat 360° projekce. Doprovodný program SIGNAL Music Site proběhne 16. a 17. října v klubu NEONE.

SF foto 003Podrobnosti o letošním ročníku Signal festivalu, včetně interaktivní mapy, doprovodného programu a řady dalších zajímavostí najdete na stránkách festivalu ZDE a novinky pak na facebooku akce ZDE . Pro příznivce chytrých telefonů ještě odkazy na mobilní aplikaci: Androidi a Jablíčkáři .

Takže nezbývá než popřát festivalu lepší počasí, než je nyní, a pak do centra vyrazit – většina instalací září v době od 19 do 24 hodin.

SF foto 004 SF foto 005 SF foto 007 SF foto 008