Víte to?

Sobota bude v Zoo ve znamení slonů

12. 6. 2015 Shanti_a_Donna_foto_Irena_Cernovska.jpg_thumb

Začátkem června si každoročně připomíná Zoo Praha výročí příchodu slonic Gulab a Shanti do zoologické zahrady. Letošní celodenní program o slonech, který proběhne v sobotu 13. června 2015, zpestří i divadelní představení v Divadle Archa.

U sloních samic Gulab a Shanti nezná zahrada přesné datum narození, proto si každoročně začátkem června připomíná právě výročí jejich příchodu do zoo. Letos uplynulo již 49 let od příchodu Gulab a 38 let od příchodu Shanti. Během celého dne (od 10 do 16 hodin) na vás v Údolí slonů čekají zajímavosti nejen o zmíněných sloních dámách, ale také ostatních členech jejich velké sloní rodiny. Dozvíte se třeba, jak se daří malé Sitě nebo kdy se dočká sourozence.

logo Zoo Praha - CMYK color inverse CZJak sloni k chobotu přišli – Divadlo jednoho Edy
Pohádkový příběh na motivy R. Kiplinga vyprávějící o tom – jak už název napovídá – jak sloni k chobotu přišli. Nejdříve totiž – za dávno a dávno minulých časů – měli sloni jen malý nos, velký jako bota, kterým mohli vrtět jen ze strany na stranu… A v těchto dobách žilo jedno nenasytně zvědavé Slůně… Představení začíná ve 13 hodin.