Aktuálně

Spořilov bude v závěru zimy opět bez tramvají

23. 1. 2017 U Plynárny RTT zahájení 020

Obyvatelé Spořilova na Praze 4 si po zhruba dvou měsících budou opět muset zvyknout na absenci tramvajové dopravy. Do realizační fáze totiž vstoupí další etapa rekonstrukce tramvajové trati v ulici U Plynárny. A jak zatím vypadají časové horizonty a náhradní doprava? O tom nás informovala mluvčí DPP Aneta Řehková.

Z důvodu pokračující rekonstrukce tramvajové trati v ulici U Plynárny bude od pondělí 30. 1. (cca 0:30 hod.) do soboty 1. 4. 2017 (cca 4:30 hod.) obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Plynárna Michle – Spořilov. Již nyní cestující i řidiči mohou zaznamenat pokračující úpravy, převážně vozovky, v části trati od náměstí Bratří Synků směrem do Michle, které následují po předchozích etapách rekonstrukce.

u_plynarny_schemaZměny tras tramvajových linek

Linky č. 11 a 14 jsou ve směru z centra zkráceny do zastávky Plynárna Michle.
Linka č. 13 je ve směru od I. P. Pavlova ze zastávky Bruselská odkloněna do obratiště Zvonařka, kde je ukončena.
Linky č. 53 a 55 jsou ve směru do centra odkloněny přes zastávku Náměstí Bratří Synků.
Linka č. 56
je ve směru od Sídliště Petřiny zkrácena do zastávky Otakarova (nástupní zastávka je v obratišti na náměstí Bratří Synků).
V nočním provozu je zavedena náhradní autobusová doprava X56 v trase Otakarova – Michelská – V Zápolí – Teplárna Michle – Bohdalec – Koh-i-noor (úsek V Zápolí – Koh-i-noor obsluhují pouze vybrané spoje).

u_plynarny_letakZměny tras autobusových linek

Linka č. 150 je v úseku Michelská – Bělocerkevská obousměrně odkloněna přes zastávky Nad Vinným potokem, Ukrajinská, Bohemians a Koh-i-noor.
Linka č. 188 je v úseku Kloboučnická – Bohdalecká obousměrně odkloněna přes zastávky Ukrajinská, Bohemians, Koh-i-noor, Vršovický hřbitov a Bohdalec.

Změny v zastávkách autobusů

Pro linky č. 135, 136 a 213 je zřízena mezi zastávkami Spořilov a Teplárna Michle (ve směru k zastávce Bohdalec) zastávka Spořilov v ulici Na Chodovci, v zastávce autobusové linky 138 směr Zentiva.
Pro linku č. 188 je do začátku března přemístěna zastávka Kloboučnická (ve směru Želivského) z Nuselské ulice do ulice Na Jezerce (přibližně 30 metrů před křižovatku s ulicí Nuselskou.

Přílohy ke stažení: u_plynarny_letaku_plynarny_schema .