Aktuálně

Strahovský tunel čekají noční uzavírky, na začátku prázdnin pak delší úplná

11. 6. 2015 strahovský tunel smíchov

Důležitou dopravní tepnu metropole, kterou v pracovní dny projede hravě i přes 45 tisíc vozidel – Strahovský tunel – čeká do konce června a na začátku července 2015 řada uzavírek. Některé budou jen noční a částečné, ta o prázdninách bude úplná a dlouhá.

První částečné uzavírky Strahovského tunelu z důvodu údržby budou probíhat vždy v noci – od 23. hodiny do 5. hodiny ranní. Rozděleny jsou na dvě etapy, při kterých bude vždy uzavřený pro dopravu jeden směr tunelu:
– od 12. do 20. června 2015Uzavřen bude severní tubus tunelu od Dejvic na Smíchov, jižní tubus (směr Smíchov – Dejvice) bude jednosměrně průjezdný. Doporučená objížďka: Bělohorská – Vaníčkova – Pod Stadiony – Podbělohorská – Plzeňská.
– od 20. do 28. června 2015Uzavřen bude jižní tubus tunelu od Smíchova do Dejvic, severní tubus (směr Dejvice – Smíchov) bude jednosměrně průjezdný. Doporučená objížďka: Plzeňská – Podbělohorská – Pod Stadiony – Vaníčkova – Bělohorská.

Po částečných uzavírkách bude následovat jedna noční úplná uzavírka Strahovského tunelu. Ta se uskuteční v noci z 28. na 29. června 2015 ve stejném čase a se stejnými doporučenými objížďkami, jak bylo výše uvedeno.

strahovský tunel malovankaDlouhá úplná uzavírka

Úplná uzavírka Strahovského tunelu začne v sobotu 4. července a potrvá do úterý 14. července 2015. Důvodem úplné uzavírky je propojení řídícího systému Tunelového komplexu Blanka a řídícího systému Strahovského tunelu.

„Během prací při propojování obou systémů nebudou totiž dostupná dopravní zařízení ani bezpečnostní technologie ve Strahovském tunelu, včetně kamerového sytému, která jsou z hlediska bezpečnosti provozu nezbytná pro prevenci a případnou eliminaci či řešení mimořádných událostí v tunelu. Provoz bez tohoto vybavení by nemohl být považován za bezpečný, a proto bude tunel zcela uzavřen,“ uvedl náměstek primátorky Petr Dolínek s tím, že termín uzavírky byl zvolen s ohledem na začátek prázdnin a svátečních dnů, kdy je tradičně menší provoz.

Objížďka za dlouhodobě uzavřený Strahovský tunel je navržena obousměrně po trase ulic: Plzeňská/Vrchlického – Kukulova – Bělohorská – Patočkova a bude řádně vyznačena.