Touláme se

Topičův salon zve na výstavu ANNA KLIMEŠOVÁ – 4D

4. 12. 2016 pozvanka_anna-klimesova-1_stranka_1

Topičův klub v Topičově saloně na Národní třídě 19 připravil výstavu aktuální malířské a sochařské tvorby známé ak. soch. Anny Klimešové, která zde představuje čtvrtou dimenzi: ČAS. Vernisáž výstavy se uskuteční 14. prosince 2016 od 18 hodin a samotná výstava pak potrvá až do 8. ledna 2017.

V rámci vernisáže pronese úvodní slovo Milan Hlaveš a na shamisenn zahraje Satoh Kenya. Výstavu pořádá 1. Art Consulting Brno – Praha ve spolupráci s Uměleckoprůmyslovým museem v Praze a kurátorkou výstavy je Dita Hálová. Výstavu můžete v prvním patře Topičova salonu navštívit také v Po, Čt a Pá od 10 do 17 hod. či v Út a St od 10 do18 hod.

4d-cas-02Výstava ANNA KLIMEŠOVÁ – 4D reflektuje více témat, ale převládá jedno velké, silné a obecné – příroda a člověk ve své cykličnosti. Důležitá je nejen kontinuita těchto inspirací, ale také souběžnost malířské a sochařské tvorby. V té sochařské se autorka materiálově soustředí na porcelán v kombinaci s akrylátovým sklem. Velkým tématem současné práce zůstávají struktury a odlitky přírodnin.

4d-cas-03Sochařství a keramické hmotě se Anna Klimešová věnovala od studií na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze v ateliéru Keramiky a porcelánu u prof. Otty Eckerta v letech 1978–1984. Od absolutoria se zabývala volnou sochařskou tvorbou a také realizacemi pro architekturu. Její práce v roce 1989 byla vybrána na Il Concorso Internazionale della Ceramica d’Arte Contemporanea v italské Faenze. V roce 1999 získala 3. cenu na Internationale Keramik Biennale v rakouském Kapfenbergu. Její tvorba zastupovala Českou republiku v roce 2010 na European Ceramic Context v Borholm´s Kunstmuseum v Dánsku.

4d-cas-01Autorka se účastní různých sympozií, opakovaně Mezinárodního sympozia v porcelánce Dubí u Teplic, Malířského sympózia v Hoslovicích. V roce 1992 tvořila na Mezinárodním keramickém sympoziu v Bechyni a v roce 2007 v polském Boleslavci. Její dílo je zastoupeno v domácích i zahraničních sbírkách, např. ve sbírkách Galerie města Boleslavec, v Mezinárodním keramickém muzeu v Bechyni – pobočce Alšovy Jihočeské galerie v Hluboké nad Vltavou, Moravské galerii v Brně a Uměleckoprůmyslovém museu v Praze.

Pravidelně se prezentuje na souborných výstavách Sdružení výtvarných umělců-keramiků, kterého je členkou. Samostatně vystavuje nejen doma, ale také v zahraničí. Žije a svá díla vytváří v Jedovnicích nedaleko Blanska.

Výstava se koná z dotačních titulů: Podpora rozvoje v oblasti kultury a památkové péče v roce 2016. Dotace z rozpočtu JMK.

pozvanka_anna-klimesova-1_stranka_2