Aktuálně

Tradiční Matějská pouť startuje již tento víkend

20. 2. 2018 Matějská 2017 004

Již po 55. se v novodobé historii otevřou v sobotu 24. února 2018 v 10 hodin brány holešovického Výstaviště, aby opět po roce přivítaly návštěvníky tradiční Matějské pouti. Atrakce, a že jich opravdu nebude málo, budou veřejnosti k dispozici až do 15. dubna 2018. Letošní ročník Matějské slaví své historické 423. jubileum.

Tak neváhejte a navzdory očekávaným mrazům se zajděte podívat! Atrakce i něco na zub či k zapití vás jistě pořádně rozehřejí.

Pro dětské i dospělé návštěvníky připravil organizátor akce, společnost Kočka s.r.o., na 115 různých atrakcí z Čech, od dlouholetých partnerů z Holandska i dalších států celé Evropy.

Matějská 2017 007Těm nejmenším (do 10 let) je určeno okolo třicítky z nich. Jde například o autíčka, řetízkové, hydraulické i podlahové kolotoče, Buggy auta, malé tanky, nafukovací skákadla či vláčky.
Starší a odvážnější návštěvníci se určitě rádi pobaví, vyzkouší svou odvahu a přijdou načerpat dávku adrenalinu na velkých moderních technických zařízeních, která budou opět instalována v českém i holandském lunaparku.
Chybět samozřejmě nebudou ani tradiční atrakce, jako je staročeská Lochneska, střelnice či oblíbená horská dráha a obří kolo.

Matějská 2017 005Spolupráce s holandským partnerem, který na Matějské pouti participuje již 24. rokem, přinese opět nové a „výživnější“ atrakce. Namátkou lze zmínit z novinek atrakci EXTREEM /Houpačka 70 m/, atrakci UBOT /simulátor/, FREIER FALL /volný pád 90m/ a další tradiční BOOSTER, hydraulika JUMBO, strašidelný zámek TRILLER. Dále známé SNOU J. E. T. CAROUSSEL /50m vysoký řetízkový kolotoč/, SOUND MASCHINE, horskou dráhu MOUSE, SIMULÁTOR a další desítky atrakcí včetně rozmanitých her zručnosti.

Po ukončení Matějské pouti bude návštěvníkům parku po celý zbytek sezóny k dispozici cca 22 atrakcí. Provozní doba lunaparku zůstává stejná jako v době konání Matějské pouti.

Matějská 2017 006Otevírací hodiny:
úterý až pátek: 13:00 – 21:00 hod
sobota a neděle: 10:00 – 22:00 hod
(vč. svátků, školních prázdnin, Velikonoc)
pondělí: zavřeno (mimo školních prázdnin a svátků)

K Matějské pouti patří neodmyslitelně i další doprovodné aktivity. Děti se budou jistě radovat z veselých klaunů a dalších pohádkových bytostí či průvodu masek. V celém areálu bude rozmístěn stánkový prodej s různým sortimentem zboží. Nebudou chybět hračky, kanadské žertíky, bižuterie, textil.
Ani milovníci jídla nepřijdou zkrátka. Pro ně budou k dispozici stánky s nejrůznějším občerstvením od orientálních cukrovinek, suchých plodů až po pravá pouťová perníková srdce. K dispozici bude též občerstvení U Marolda či pět občerstvení CHECK POINT.

Matějská 2017 008Vstupné:
30 Kč plné vstupné v sobotu a neděli
úterý až pátek – vstup ZDARMA
děti do 120 cm vstup zdarma

Kontaktní informace: www.matejskapout.cz

V rámci Matějské pouti se již tradičně uskutečňuje Den pro zdravotně postižené děti. Letos je termín stanoven na pondělí 19. března 2018.

Celá akce je určena dětem s handicapem v doprovodu jejich rodičů, vychovatelů či kamarádů, dále pak dětským domovům, azylovým domům a ostatním ústavům. Více informací přineseme v samostaném článku.