Touláme se

V kostele sv. Karla Boromejského se ve čtvrtek uskuteční benefiční koncert chlapeckého sboru

4. 10. 2015 Bez názvu-1

Ve čtvrtek 8. října 2015 se v zajímavém prostředí kostela sv. Karla Boromejského uskuteční od 17:00 hodin benefiční koncert pro Nemocnici Milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Praze.

Přijďte si poslechnout krásnou duchovní hudbu v podání chlapeckého pěveckého sboru ze Švýcarska, která zazní v prosté sálové stavbě v pozdně empírovém slohu, vyzdobené oltářními obrazy od Viléma Kandlera a sochami od Václava Levého, učitele Josefa Myslbeka a podpořit zdejší nemocnici.

Akce je pořádaná ve spolupráci s Zürcher Sängerknaben a vstupné je dobrovolné. Výtěžek bude použit na provoz nemocnice.

Zürcher Sängerknaben – chlapecký sbor

NMSKB_Podzimni_koncert_pozvanka_1Sbor byl založen v roce 1960 klavíristou a dirigentem Alphonsem von Aarburgem. Ve sboru zpívá přes 100 chlapců, v nižších hlasech je podporuje mužský sbor, který se skládá z bývalých členu chlapeckého sboru. Curyšský chlapecký sbor vystupoval v různých zemích na celém světě. Byl třikrát pozván na koncertní turné do USA (Chicago, New York, Salt Lake City), opakovaně do Itálie, dále do Číny, Ruska, Bulharska, Německa, Nizozemska a Beneluxu. V minulosti koncertoval také v Československu. Pravidelně účinkuje na koncertech ve Švýcarsku. Sbor byl také často zván k účasti na koncertech významných dirigentů. Koncertoval například pod vedením Herberta von Karajana, Ferdinanda Leitnera, Armina Jordana, Davida Zinmana, Christopha Eschenbacha, Gerda Albrechta, Nikolause Harnoncourta a Howarda Griffitse. Opakovaně vystupuje v televizních programech domácích i zahraničních televizních stanic a je zván k nahrávkám vokálních a vokálně-instrumentálních děl. V minulém roce realizoval společně se sólistou Jonahem Schenkelem a kontratenoristou Alexem Potterem úspěšnou nahrávku Pergolesiho Stabat mater. V tomto roce čeká sbor mj. koncertní turné po České republice a také účast na festivalu chlapeckých sborů v Mnichově.