Aktuálně

Václavské Vánoce aneb vánoční trhy nejen pro Pražany

28. 11. 2019 Vánoční Václavák

Tradiční místo v horní části náměstí se převlékne do tradiční vánoční atmosféry s širokou nabídkou řemeslných dárků, podporou neziskových organizací, občerstvením a zajímavým kulturním programem. Zejména pak nabídne možnost zastavit se ve shonu běžných dní a vychutnat předvánoční atmosféru v samém centru Prahy.

Vánoční trhy v horní části Václavského náměstí přivítají své první návštěvníky 29. listopadu 2019. Ukončeny pak budou 6. ledna 2020.

2. prosince od 16,30 proběhne slavnostní zahájení vánočních trhů za účasti představitelů městské části Praha 1, vedení neziskových organizací, to vše samozřejmě s hudbou a krájením vánočního koláče. Václavské Vánoce podpoří i letos „dobro“, prostor zde již tradičně dostanou neziskové organizace hlavně z Prahy 1 a jejich stánky, jen jejich počet se rozšířil na celkem 5 neziskovek.

Václavské Vánoce 2019 - 003O letošních adventních trzích si budete moci koupit výrobky a dárky od nevidomých ze Světlušky, od děvčat z chráněné dílny Inspirace pro život, od žen bez domova z komunitního centra Farní charita Praha 1, od seniorů ze Života 90 nebo z chráněné keramické dílny Řásnovka. Pořadatelem Václavských Vánoc je již podeváté Sdružení Nového Města pražského. Vyvíjí aktivity směřující ke kultivaci a rozvoji centra Prahy a zejména Václavského náměstí a jeho okolí jako klíčového veřejného prostoru naší země. Více informací a program pak na plakátku níže.

Zdroj: TZ SNMP

Plakátek: Václavské Vánoce 2019

Václavské Vánoce 2019 - 005