Aktuálně

Začínají uzavírky Brusnického tunelu v Blance a Husákova ticha na nábřeží

12. 11. 2015 Těšnovský tunel - Husákovo ticho 001

Od 12. do 15. listopadu 2015, vždy od 23:00 do 05:00 hod., budou uzavřeny obě tunelové trouby Brusnického tunelu Tunelového komplexu Blanka.
Důvodem je pravidelná údržba a kontrola technologie tunelů. Objížďka povede po trase: Patočkova – Milady Horákové. Práce zajišťuje společnost ČKD PRAHA DIZ, a.s.

Od 14. listopadu (od 5:00 hodin) do 17. listopadu 2015 (do 14:00 hodin) bude zcela uzavřen Těšnovský tunel. Důvodem je modernizace technologického zařízení. V jeho rámci bude v těchto dnech probíhat instalace kabeláže, technologických, dopravních a bezpečnostních zařízení, včetně SOS boxů, které není možné z bezpečnostních důvodů provádět při provozovaném tunelu.
Vedení objízdných tras: Směr P1 – P8: Holbova – klientská – Wilsonova – U divadla –  Legerova – Wilsonova – Ke Štvanici ; Směr P8 – P1: Ke Štvanici – Hlávkův most- Bubenské nábřeží – Hlávkův most – Klientská – Holbova. Investorem akce je Technická správa komunikací hl. m. Prahy, zhotovitelem společnost Eltodo, a.s.

Modernizace řízení a bezpečnostních zařízení v Těšnovském tunelu probíhá již od 22. října 2015. Dokončení celé akce je plánováno do 30. listopadu 2015. V jejím závěru je uvažováno ještě s dalšími třemi dny uzavření tunelu pro dokončovací práce a provedení všech bezpečnostních zkoušek, včetně požární bezpečnosti. Tento termín uzavírky bude ještě upřesněn.

O dalších uzavírkách (především Strahovský tunel) jsme již psali ZDE .